Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

Taiwanis oli suur maavärin

Kolmapäeva hommikul toimus Taiwani lähedal 7,5 magnituudiga maavärin, teatas Jaapani meteoroloogiateenistus.

Taiwani ametivõimud teatasid, et maavärin raputas kogu saart ning mitu hoonet varises kokku Hualieni linnas. Maa-aluseid tõukeid tunti ka Taipeis.

Järeltõugete jada järgnes maavärinale ning Taiwani rannikualadele anti hiidlainete hoiatus.

USA geoloogiateenistus (USGS) teatas, et 7,4 magnituudiga maavärin leidis aset 18 kilomeetrit lõunas Taiwani Hualieni linnast, olles 34,8 kilomeetri sügavusel.

Taipei seismoloogiakeskuse direktor Wu Chien-fu sõnul oli kolmapäeva hommikul Taiwani idaosas aset leidnud maavärin viimase 25 aasta tugevaim. Ta märkis, et see oli tunda kogu Taiwanil ja avamere saartel ning viitas 1999. aastal toimunud 7,6 magnituudiga maavärinale, mis nõudis 2400 inimelu.

Filipiinide võimud andsid maavärina järel hiidlainete hoiatuse ning kutsusid inimesi rannikualadelt evakueeruma. Sama sõnumi edastasid ka Jaapani lõunapoolsematele saartele, kuid hiljem langetati hiidlaineohu taset.

Jaapani meteoroloogiateenistus (JMA) hoiatas algselt kuni kolme meetri kõrguste lainete eest, kuid hiljem teatas vaid meetrikõrgustest lainetest seoses maavärinaga. “Palun ärge minge mere äärde või merre kuni hoiatus on tühistatud,” ütles JMA ametnik.

Vaata ka:

tallinna linnavalitsus

Tallinna Linnavalitsus premeeris ametnikke suurte preemiateg

Preemiaülekanne Tallinna linnavalitsuse ametnikele: Linnasekretär Priit Lello allkirjastatud käskkirjaga premeeriti hea töö eest. Eelmise linnavalitsuse

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist: “Maapiirkondade heaolu nimel astutud sammud ei täitnud ootusi”

Regionaalminister Madis Kallas (SDE) teatas teisipäeval oma lahkumisest ametist. Kallase volitused ministrirollis lõppevad südaööl. “Ministriks

error: Sisu on kaitstud!