Thursday , 28 October 2021
kohus

TÄIENDATUD: Võhmas 8 ja 10.a lapsi pussitanud naine tunnistati süüdivaks ja astub kohtu ette.

02.10 – Võhmas märtsis kaht last pussitanud 37-aastane Raili Sepp sai süüdistuse mõrvakatses.
See oli märtsi esimese esmaspäeva õhtu, kui Raili 8- ja 10-aastast poissi noaga pussitas. Sündmuspaigale esimesena jõudnud ja lastele esmaabi andnud isiku sõnul jooksis ühel poisil sügav noahaav mööda põske. „Haav oli luuni väljas!”

Võhmas 8 ja 10.a lapsi pussitanud naine tunnistati süüdivaks ja astub kohtu ette.

Tänavu märtsi alguses Võhmas kaht last pussitanud naine on pärast kohtupsühhiaatrilist ekspertiisi tunnistatud süüdivaks ning nüüd valmistab prokuratuur ette juhtunu materjalide kohtusse saatmist – naisele on esitatud kahtlustus mõrvakatses, vahendas BNS Sakalat.

1. märtsi õhtul pussitas 37-aastane naine trepikojas 8- ja 10-aastaseid poisse. Sakala andmetel sai üks laps 17 ja teine 11 noahaava ning neile mõlemale tehti Tartu Ülikooli Kliinikumis operatsioone.
Praeguseks on politsei selle kriminaalasja kohtueelse menetluse läbi viinud. “Uurimise käigus tehti kohtupsühhiaatriline ekspertiis, millest selgus, et kahtlustatav sai aru oma tegude iseloomust ja nende keelatusest,” teatas Lõuna prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius.

Praeguse seisuga pole naisele ametlikult süüdistust esitatud, vaid ta on kuriteos kahtlustatav.
Süüdimõistmise korral ootab naist minimaalselt kaheksa aasta pikkune vanglakaristus, maksimaalselt võib mõrvakatse eest kohtus mõista ka eluaegse vangistuse.

Naine ründas lapsi Võhmas ühe viiekorruselise paneelmaja trepikojas. Teadaolevalt olid kaks venda läinud õue kutsuma selles trepikojas elavat sõpra. Koos mindi juba trepist alla, kui sõbrale meenus, et ta peab veel korraks tuppa minema. Järgmisel hetkel pussitas naine trepikojas kõndinud lapsi.

Pussitaja elukaaslane rääkis Sakalale, et naisel oli probleeme kohalike lastega, kes teda narrisid. Samas ei osanud ta öelda, kas pussitada saanud lapsed olid kuidagi narrimisega seotud.
Nii justiitsminister kui politseijuhid leidsid oma avalikes hinnangutes, et laste pussitamisele pole mingisugust õigustust ning ohver ei ole kunagi süüdi, kui teda rünnatakse. “Mis tahes põhjusel selline asi juhtus, riik reageerib vägivallale. Eesti ühiskonnas on iga inimene ja iga laps väärtus ja vajab täiskasvanute erilist kaitset,” sõnas justiitsminister Maris Lauri.

Jaga

Vaata ka:

coronavirus gc7d8cd8bd 640

Maski kandmine muutub kõigile kohustuslikuks ka meelelahutuskohtades

Reedest karmistuvad maskikandmise nõuded ehk meelelahutuskohad, kus seni oli maski kandmine rangelt soovituslik, saab see …

sky gdb6311611 640

Ilmateenistus andis kogu Eestile tormihoiatuse

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tugevneb pärastlõunal Lääne-Eesti saartelt alates lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, saartel ja …

candles g6b8e1541a 640

Viljandimaal hukkus tulekahjus mees

Viljandimaalt Mulgi vallast teatati täna varahommikul kell 7.32 häirekeskusele, et Lilli külas asuvas elamus on …

virus gbdb737d0b 640

Valgupõhine vaktsiin laseb end Eestis veel oodata

Valgupõhine Novavax võib tuua vaktsineerima ka neid inimesi, kes mRNA tehnoloogiat tunnistada ei taha või on …