Erakorralised uudised

TÄIENDATUD: Võhma lastepussitaja  Raili Sepal tahtis tegelikult pussitada hoopis teda solvanud tüdrukut ja tolle ema.

Täiendus 12.01.2023 – Kohtumaterjalidest selgub, et Sepp kavatses sel 2021. aasta märtsipäeval tegelikult pussitada hoopis kolmandat last ja tolle ema, kelle kodu asus samas trepikojas. Seda põhjusel, et see kolmas laps, üks tüdruk, oli Sepa väitel teda ja tema elukaaslast poolteist tundi varem argpüksiks ja psühhiks nimetanud. Sepp tõi kohtus esile ka selle, et teda solvas samas piirkonnas elavate laste huligaanitsemine: mõni aeg varem oli tema akent kivide ja toore munaga visatud.

Loe pikemalt SIIT

Täiendus 11.08.2022 – Möödunud aasta 1. märtsil Võhmas kaht last pussitanud Raili Sepale mõisteti Viljandi maakohtus kümneks aastaks vangi.

Kohtuotsuse järgi loetakse karistuse algusajaks eelmise aasta 1. märts, mil Sepp kinni peeti. Lisaks peab ta maksma kannatanutele 30 000 eurot hüvitist ja katma kohtukulud.
Postimees.ee

1.06.2022 – Möödunud aasta märtsis Võhmas kaht last pussitanud 38-aastast Raili Seppa süüdistatakse mõrvakatses.

Täna kohtu ette astunud Sepp pussitas 8- ja 10-aastast poissi noaga 2021. aasta märtsis. Esmaspäevase päeva õhtul toimunud rünnaku sündmuspaigale esimesena jõudnud ja lastele esmaabi andnud isiku sõnul jooksis ühel poisil sügav noahaav mööda põske.

02.10 – Võhmas märtsis kaht last pussitanud 37-aastane Raili Sepp sai süüdistuse mõrvakatses.
See oli märtsi esimese esmaspäeva õhtu, kui Raili 8- ja 10-aastast poissi noaga pussitas. Sündmuspaigale esimesena jõudnud ja lastele esmaabi andnud isiku sõnul jooksis ühel poisil sügav noahaav mööda põske. „Haav oli luuni väljas!”

Võhmas 8 ja 10.a lapsi pussitanud naine tunnistati süüdivaks ja astub kohtu ette.

Tänavu märtsi alguses Võhmas kaht last pussitanud naine on pärast kohtupsühhiaatrilist ekspertiisi tunnistatud süüdivaks ning nüüd valmistab prokuratuur ette juhtunu materjalide kohtusse saatmist – naisele on esitatud kahtlustus mõrvakatses, vahendas BNS Sakalat.

1. märtsi õhtul pussitas 37-aastane naine trepikojas 8- ja 10-aastaseid poisse. Sakala andmetel sai üks laps 17 ja teine 11 noahaava ning neile mõlemale tehti Tartu Ülikooli Kliinikumis operatsioone.

Praeguseks on politsei selle kriminaalasja kohtueelse menetluse läbi viinud. “Uurimise käigus tehti kohtupsühhiaatriline ekspertiis, millest selgus, et kahtlustatav sai aru oma tegude iseloomust ja nende keelatusest,” teatas Lõuna prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius.

Praeguse seisuga pole naisele ametlikult süüdistust esitatud, vaid ta on kuriteos kahtlustatav.
Süüdimõistmise korral ootab naist minimaalselt kaheksa aasta pikkune vanglakaristus, maksimaalselt võib mõrvakatse eest kohtus mõista ka eluaegse vangistuse.

Naine ründas lapsi Võhmas ühe viiekorruselise paneelmaja trepikojas. Teadaolevalt olid kaks venda läinud õue kutsuma selles trepikojas elavat sõpra. Koos mindi juba trepist alla, kui sõbrale meenus, et ta peab veel korraks tuppa minema. Järgmisel hetkel pussitas naine trepikojas kõndinud lapsi.

Pussitaja elukaaslane rääkis Sakalale, et naisel oli probleeme kohalike lastega, kes teda narrisid. Samas ei osanud ta öelda, kas pussitada saanud lapsed olid kuidagi narrimisega seotud.

Nii justiitsminister kui politseijuhid leidsid oma avalikes hinnangutes, et laste pussitamisele pole mingisugust õigustust ning ohver ei ole kunagi süüdi, kui teda rünnatakse. “Mis tahes põhjusel selline asi juhtus, riik reageerib vägivallale. Eesti ühiskonnas on iga inimene ja iga laps väärtus ja vajab täiskasvanute erilist kaitset,” sõnas justiitsminister Maris Lauri.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 20 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna tunned end energilisena ja motiveerituna. Hea päev uute

ilm scaled

4 päeva ilm: 20.05-23.05. ILM on ilus ja õhutemperatuur kuni +25°C

Esmaspäev 20 mai 2024Öösel: Selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise ilm ja paiguti sajab hoovihma, võib