Politsei lõpetas prokuratuuri loal kriminaalmenetluse, milles uuriti eelmisel uusaastaööl toimunud traagilise liiklusõnnetuse asjaolusid.

  1. aasta 1. jaanuari öösel teatati raskest liiklusõnnetusest Türi vallas Änari külas, kus alkoholi tarvitanud mees sõitis autoga otsa sõiduteel seisnud inimestele. Kokkupõrke tagajärjel hukkus 2-aastane poiss ja haiglasse viidi 4 inimest, kellest 1 saadud vigastustesse jaanuaris suri.

„Traagiline õnnetus juhtus kesköö paiku, kui väljas oli pime ja nii jalakäijate kui ka autojuhi nähtavust piiras udu. Ilutulestikust tekkinud suits ja valgussähvatused vähendasid udu tõttu nähtavust veelgi. Auto rehvid vastasid nõuetele ja juht sõitis lubatud piirkiirusest aeglasemalt, kuid sellele vaatamata ei osanud ta maanteel keset sõiduteed seisvaid inimesi kahjuks ette näha,“ selgitas ringkonnaprokurör Merike Lugna.

Kriminaalmenetluses kuulati üle kannatanud, tunnistajad ja kahtlustatav, vaadeldi sündmuskohta, tehti kohtuarstlikud ja liiklustehniline ekspertiis ning uuriti teisi asitõendeid. Pärast liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamist jõudsid politsei ja prokuratuur järeldusele, et kogutud tõenditest nähtuvalt ei ole alust kellelegi süüdistust esitada.

„Igal liikluses osalejal, nii jalakäijal kui ka autojuhil, on kohustus olla tähelepanelik ning teha kõik endast olenev, et ennast ja teisi liiklejaid ohtu mitte seada. Eksperdi hinnangul puudus juhil võimalus sõiduteel olnud ja ohu tekitanud jalakäijatele otsasõitu vältida. Seetõttu ei ole alust kellelegi kuriteo toimepanemist ette heita ning kriminaalmenetlus tuli lõpetada,“ ütles Lugna.

Kuna juht oli tarvitanud alkoholi, kuid ei olnud kriminaalses joobes, alustab politsei tema suhtes väärteomenetluse.

Kriminaalmenetluse lõpetamise määruse jätsid muutmata nii Riigiprokuratuur kui ka Tallinna Ringkonnakohus ja määrus on sellega jõustunud.