Wednesday , 1 December 2021
262781123 5134970849849878 4082137117228356641 n

TÄIENDATUD. Terviseamet sulges kohviku MÉM Cafe ja selle ümbruses kehtib viibimiskeeld.

Täiendus 30.11
Terviseamet tegi OÜ-le MEM Kohvikud ettekirjutuse Vana-Kalamaja tänaval asuva toitlustuskoha sulgemiseks, sest ettevõte eiras korduvalt Vabariigi Valitsuse korraldusega kehtestatud kontrollinõudeid. Kohviku asukohas on keelatud igasugune majandustegevus, sealhulgas kaasamüük.

Terviseamet tugines otsuse tegemisel nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusele (NETS), mis annab õiguse sulgeda asutusi ja piirata nende tegevust, kui see on vajalik nakkushaiguse leviku tõkestamiseks. Terviseamet ning Politsei- ja Piirivalveamet tuvastasid korduvate kontrollkäikude ajal, et ettevõte eirab Vabariigi Valitsuse korralduse nr 305 alusel kehtestatud kontrollinõudeid. Muu hulgas ei kontrollinud ettevõtja külastajate vaktsineeritust või viiruse läbipõdemist kinnitavaid tõendeid ja teste ning jättis tuvastamata klientide isikusamasuse.

Vaatamata korduvalt määratud sunnirahale jätkas ettevõtja rikkumist ning kinnitas asutust kontrollinud ametnikele, et ta on keelanud klienditeenindajatel küsida eelnimetatud tõendeid. Kuivõrd seni rakendatud sunnivahendid ei ole ettevõtjat mõjutanud rikkumist lõpetama ning ta on avalikult teavitanud kavatsusest rikkumist jätkata, tuleb kohvik rahva tervise kaitseks sulgeda.

Terviseamet peab toitlustusettevõtetele rakendatud piiranguid põhjendatuks, sest sealse tegevuse iseloomu tõttu kaasneb kõrge nakkusohuga ajal oluline risk inimeste tervisele. Risk nakatuda on madalam vaktsineeritud ja viiruse läbi põdenud inimestele, mistõttu seadis Vabariigi Valitsus söögikohtade külastamise eelduseks vastava tõendi esitamise. Kui tegevuses võimaldatakse kontrollimatult osaleda kõikidel inimestel, suureneb oht inimeste tervisele, sest immuunkaitseta inimesed nakatuvad raskemalt. 29. novembri seisuga olid haiglaravil viibijatest vaktsineerimata 73% ja vaktsineeritud 27%.
Ettekirjutuse kohaselt võivad kohviku ruumides viibida üksnes ettevõtte juhatuse liikmed ja ettevõtte töötajad. Keelatud on igasugune majandustegevus ehk toidu ja joogi valmistamine ning müük. Kui ettevõtja jätkab ettekirjutusest hoolimata majandustegevust, võib Terviseamet riikliku järelevalve teostajana rakendada asendustäitmist ja/või vahetut sundi.

27.11 täiendus
Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks eesotsas Varro Vooglaiuga algatas selle peale annetuskampaania, et aidata MEM Cafel kohtu jaoks vajalikke õiguabi kulusid katta. Täna, 26. novembril andsid Vooglaid ja Brauer teada, et annetustena on laekunud 50 767 eurot.

Politsei käis MEM kohvikus Covid-tõendite kontrollimist vaatlemas ning tuvastas kõigil kolmel korral eeskirjade rikkumise. MEM Kohvikud peab viimastel andmetel tasuma sunniraha kogusummas 15 000 eurot.

Ühismeedias levinud videoklippidel oli näha, kuidas Brauer ei teinud politseiga koostööd, püüdis takistada neil kohvikusse sisenemast, väites, et neil pole selleks õiguseid.
22.11 Täiendus
Kuna koroonapiirangute eiramisega kurikuulsust kogunud Tallinna söögikoht MEM Cafe jätkuvalt ei täida riigi korraldusi, palub politsei terviseametil kaaluda ettevõtte majandustegevuse piiramist.

Täiendus 20.11.21
pikema jututa ning klientide ütlusi arvesse võtmata vormistati trahv 5500 eurot. Iga päev üks 5000 eurone trahv. Seega on tänaseks MEM Kohvikutele määratud sunniraha juba kokku 15 000 eurot. Sotsiaalmeedias on seaduste eiramise pooldajad alustanud korjandusega, et aidata kohvikul trahve maksta.

Täiendus 18.11.21
Sotsiaalmeedias levib video, kus on näha, kuidas politsei kasutab kohvikus nõuete kontrollimist takistava Elvis Braueri ohjeldamiseks jõudu. Olukord päädis haldusmenetluse ja 9500 euro suuruse sunnirahaga.

«Täna siis. Tuldi jälle 10kesi töötajaid ja kliente terroriseerima. Trahv 5000 EUR. Maja hirmutati tühjaks,» kirjutas Brauer Facebooki postitatud video juurde.
Kolmapäeva hommikul kella 11 ajal kontrollis politsei Tallinnas Vana-Kalamaja tänaval asuvat Mém cafe kohvikut, mille kohta oli laekunud info, et seal ei kontrollita klientide Covid-tõendeid. Põhja prefektuuri välijuhi Keit Seppo sõnul kliente tol hetkel kohvikus polnud, kuid kohal oli omanik Elvis Brauer, kes palus politseinikel välja minna, et seal vestelda.

Põhja prefektuuri välijuhi Keit Seppo sõnul keeldusid ka kohviku teenindajad politseinike küsimustele vastamast ning seal viibinud kliente küsitledes said ametnikud kinnituse, et neilt ei küsitud ei isikut tõendavat dokumenti ega Covid-tõendit. Politsei alustas ettevõtte osas haldusmenetluse.
Allikas. Elu24

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …