Martin Helme

TÄIENDATUD. Terviseamet: sellist õhutust järgides võib tuua sulle kuni 400-eurose trahvi.- Martin Helmele kes, kutsun inimesi eirma valitsuse uusi piiranguid.

02.08 – TÄIENDATUD. Terviseamet: sellist õhutust järgides võib tuua sulle kuni 400-eurose trahvi.- Martin Helmele kes, kutsun inimesi eirma valitsuse uusi piiranguid.

Valitsuse möödunud nädala korralduse kohaselt on alates tänasest kohustuslik kanda ühistranspordis kaitsemaski. Opositsioonipoliitiku Martin Helme õhutust järgides võib selle korralduse eiramine tuua aga kuni 400-eurose trahvi.
Korraldus ütleb täpsemalt, et alates 2. augustist peavad „ühissõidukis viibijad kandma kaitsemaski või katma suu ja nina”. Piirangut ei kohaldata alla 12-aastastele isikutele või juhul, kui kaitsemaski kandmine või suu ja nina katmine ei ole tervislikel põhjustel või muid olulisi põhjuseid arvestades mõistlik.’
Mis puutub sanktsioonidesse, siis nakkushaiguste epideemilise leviku tõkestamise nõuete rikkumise –ehk praegu juhul, kui mask käetakse ette panemata – eest on võimalik inimesele määrara rahatrahv suurusega kuni 100 trahviühikut ehk 400 eurot. Ruumide ja ürituste täituvuse piirangute vastu eksivaid ettevõtteid saab sama seaduse kohaselt trahvida kuni 13 000 euroga.

01.08 – Allar Jõks: Korraldust tuleb täita niikaua, kui see on kehtetuks tunnistatud või tühistatud

Vandeadvokaat, endine õiguskantsler Allar Jõks ei soovinud poliitilisi üleskutseid kommenteerida, ent selgitas, et valitsuse korraldusi on alati võimalik vaidlustada. «Kui valitsuse korraldus on kellegi arvates õigusvastane, siis tuleb seda vaidlustada seadusega ettenähtud korras. Samas vaidlustamine ei peata selle korralduse kehtivust. Korraldust tuleb täita niikaua, kui see on kehtetuks tunnistatud või tühistatud,» sõnas Jõks.
25.07 – TÄIENDATUD. Siseminister Kristian Jaani vastus – Martin Helmele kes, kutsun inimesi eirma valitsuse uusi piiranguid.

Siseminister Kristian Jaani
Täna siis olukord, kus osad tegelased kutsuvad üles eirama korraldusi, mis aitavad hoida kõigi meie tervist, hoida lahti vaba liikumist ja meditsiinisüsteemi jätkusuutlikust. No see pole ju kuidagi ok.
Oleme kõik viirusest ja sellega kaasnevast väsinud. Ent nüüd soovivad osad tekitada olukorda, mis lõppkokkuvõttes mõjutaks kõigi meie turvatunnet. Mis siis järgmiseks? Kutsuvad üles eirama turvavöö kasutamist autos või mitte teavitama lähisuhtevägivallast?

See on hetkel eetika küsimus, aga kui sellele peaks järgnema füüsilised teod, mis võivad seada ohtu turvatunnet, siis pole tegemist enam eetika küsimusega. Hetkel kihutab see üleskutse meie inimesi veelgi vastuvõtlikumaks viirusele ja hullema variandina kihutab sealt edasi meie inimesi haiglasse.
Eesmärk ju ikka see, et ühiskond oleks võimalikult palju avatud, säiliks vaba liikumine ja tervishoiusüsteem säiliks. Sellised üleskutsed mitte kuidagi siin kaasa ei aita.

Martin Helme
Ma küll kõige sellega nõus ei ole. Valitsus eesotsas Kiige ja loomulikult valitsusjuhina kogu valitsuse töö eest vastutava peaminister Kallasega on täielikult läbi kukkunud koroona ohjamises igal tasandil. Alates piiril kontrollimisest jätkates vaktsineerimisega ja lõpetades rahvaga suhtlemisega. Ja nüüd karistatakse jälle kogu rahvast oma suutmatuse eest.
Ma pole vaktsineerimisvastane, tegin endale ära, aga see, kuidas tänane valitsus “reklaamib” vaktsiine teeb vist küll iga inimese lisaks valitsusvastaseks olemisele vaktsineerimisvastaseks. Ja see, kuidas Kallase valitsus karistab kogu ühiskonda oma saamatuse ja võimetuse eest on tülgastav. Minge minema. Pange amet maha ja minge minema. 15 suvalist nime telefoniraamatust saab ka riigi valitsemise ja koroona ohjamisega paremini hakkama kui teie! Teie, kes te panite oma kohvisõbrast

koalitsiooniläbirääkijaga koalitsioonileppesse põhiülesandeks koroonaga hakkama saamise. Te olete läbi kukkunud ka omaenda mõõdupuu järgi.

Ma kutsun üles inimesi kodanikuallumatuse korras eirama valitsuse uusi keelde. Oma võimuletuleku järgse seitsme kuise tegevusetuse ja võimetuse järel otsustati üleöö kruvid jõhkralt kinni keerata, et näidata, et ollakse kuidagigi olukorra peremehed. Ei olda. Karistatakse valimatult kõiki enda läbikukkumise eest. Me ei pea nende uute piirangutega nõustuma. Me ei pea selle läbikukkunud valitsusega nõustuma.
Eelmine valitsus sai hakkama. Küllap järgmine saab ka hakkama.

Allikas: FB. Martin Helme

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised