Wednesday , 26 January 2022
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Tallinnas hukkunud 22-aastase noormehe surma põhjus on teada

Täiendus: 03.01
„Lahangu tulemused on praeguseks selgunud ja teadaolevalt suri noormees kukkumise tagajärjel saadud vigastuse tõttu. Tegu oli õnnetusjuhtumiga,“ kinnitab politsei pressiesindaja Fred Püss.

Aastavahetusel paluti politsei abi paluti 307 korral, politseinikud reageerisid enam kui 40 lähisuhtevägivalla juhtumile ja kolmele kannatanutega liiklusõnnetusele.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn võttis kokku, et aastavahetus möödus politsei jaoks töiselt, kuid ei erinenud varasematest aastatest. „Suurem osa väljakutseid olid tingitud alkoholi liigtarbimisest, mille tagajärjel inimesed konflikti pöörasid või ohtu sattusid. Alkoholiga on oluline piiri pidada või näiteks leida sõpruskonnas üks inimene, kes veendub, et teistega on kõik korras. Kahjuks leiti täna hommikul Tallinna vanalinnas surnuna 22-aastane noormees. Surma põhjuse, muuhulgas selle, kas tegemist võis olla terviserikke, alajahtumise või millestki muust põhjustatud õnnetusega, selgitab lahang,“ rääkis Pärn.

Politsei sai 43 teadet lähisuhtevägivalla kohta, mida on rohkem kui tavalisel päeval. „Kui tavaliselt saab politsei päevas ligi 30 teadet lähisuhtevägivalla kohta, siis pühade ajal nende juhtumite arv alati kasvab. Seda mõjutab nii ühine alkoholi tarbimine kui rohkem koos veedetud aega, mis paraku vägivaldseks muutub. Julgustan kõiki vägivalda märkama ja sellest koheselt politseile teada andma, et saaksime kannatanud aidata,“ ütles operatiivjuht.

Varahommikul teatati ka ühest avaliku korra raskest rikkumisest Pärnus, kus inimest sihiti relvataolise esemega. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 18-aastase noormehe, kelle valdusest leiti stardipüstol ning temaga koos olnud 15-aastane poiss toimetati koju ja anti üle vanematele.

Juhtus neli liiklusõnnetust, milles inimesed kannatada said. „Kahjuks leidis uue aasta saabudes aset ääretult traagiline liiklusõnnetus, milles hukkus kaheaastane laps ning mitu inimest toimetati raskes seisus haiglasse. Õnnetuse täpsemaid asjaolusid selgitame kriminaalmenetluses, kuid esialgsetel andmetel sai määravaks halbade asjaolude kokkulangemine ehk kannatanud viibisid sõidutee peal, nähtavus oli halb ning autojuht oli tarvitanud alkoholi,“ lisas operatiivjuht.

Eile kella 17.30 ajal sõitis naine Põlvamaal kokkupõrke vältimiseks teelt välja ja sai viga. Kella 22.15 paiku õhtul juhtus liiklusõnnetus Valgamaal, kui mees sõitis ATV-ga vastu hekki ja vajus külili, juht toimetati haiglasse. Kell 22.25 ajal teatati õnnetusest Rakveres, kus autojuht sõitis otsa 17-aastasele jalakäijale. Lisaks juhtus õhtu ja öö jooksul mitmeid väiksemaid liiklusõnnetusi, milles inimesed viga ei saanud.

Politseinikud üle Eesti kontrollisid autojuhtide kainust ning roolist tuvastati 11 alkoholi tarvitanud juhti, neist viis Harjumaal, kolm Lääne-Eestis ja kolm Lõuna-Eestis.

Kainenema toimetati 19 inimest Harjumaal, 6 inimest Virumaal, 8 inimest Lõuna-Eestis ja 7 inimest Lääne-Eestis.

Alliksa. delfi.ee

Jaga

Vaata ka:

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …

covid19 triniti scaled

Advokaat Paul Keres: valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega ja teadusnõukoda on ühekülgne.

Valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega, kuigi koroonaviiruse omikroni tüve tulek on olukorda kardinaalselt …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: Märtsi lõpuks peab olema vaktsineeritud 80% , 12+ elanikkonnast.

„Võttes arvesse uute tüvede kiiret levikut ja just vaktsineerimata vanemaealiste väga suurt riski sattuda haiglaravile, …