Uudised

TÄIENDATUD: T.Kiik, selline väljapressimine on vastutustundetu. Meelelahutusasutused plaanivad omavoliliselt koroonapiirangud lõpetada

Täiendus: Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond) ütles tänast ööklubide pöördumist kommenteerides, et ettepanekud piirangute leevendamise osas on oodatud, kuid ühepoolset väljapressimist nimetas ta vastutustundetuks.

Kaheksa Tallinna kesklinna toidukohta ja baari, üks Tartu baar ja Narva ööklubi on alla kirjutanud algatusele, milles teatavad, et loobuvad järgmisel nädalal ise meelelahutusasutustele kehtivate koroonapiirangute järgimisest.

Algatusega ühinenud leiavad, et ööklubide, baaride ja restoranide kellaajaline piirang, mahupiirang ja koroonatõendi nõue ei ole enam õigustanud ning nad loobuvad nende meetmete järgimisest ja kontrollimisest alates 11. märtsist. Ühtlasi kutsuvad nad teisi meelelahutuspaiku sama tegema ehk avama oma uksed ilma kellaajalise- ja mahupiiranguta ning kõigile, sõltumata vaktsineerimisstaatusest.

“Loodame, et valitsus tuleb selle üleskutsega kaasa ja teatab juba ise ennetavalt, 10. märtsil toimuval valitsuse pressikonverentsil, et Eesti loobub koroonapiirangutest,” lisavad meelelahutuskohad.

Teate koostajad märgivad, et vaadates koroonapiirangute olukorda mujal Euroopas, kus paljudes riikides on need kaotatud ning statistilisi näitajaid Eestis, on aeg Eesti meelelahutussektori eluspüsimiseks survestada valitsust teistest riikidest eeskuju võtma.

“Meelelahutus mängib olulist rolli inimeste vaimsele tervisele ja meelelahutus- ning toitlustussektor pakub tööd tuhandetele eestlastele,” põhjendavad paigad oma sammu.

Praeguste koroonapiirangute kohaselt peavad meelelahutusasutused oma uksed sulgema hiljemalt kell 23, jälgida tuleb ruumis viibivate isikute hulka ning kanda maski, kui parasjagu ei sööda või jooda.
Teadaandega on ühinenud Ööklubi 9/11, Korsaar, Grand shisha, Kolmas Koht, Tartu Naiiv, restoran Oasis, Vegan inspiratsioon, Koht, Baila Bar ja Narva ööklubi Geneva.

Kiik: korraldusi tuleb endiselt täita, piirangute leevendused on tulekul

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles ERR-ile, et seni, kuni kehtivad praegused korraldused, tuleb kõigil neist kinni pidada.

“Me ei saa tekitada, kus iga inimene või ettevõtja otsustab, millised õigusaktid talle sobivad ja millised mitte. See on sama olukord, kui liikluses igaüks otsustaks, millise kiirusega ta sõidaks ja kas ta istub rooli kainena või tarbib enne alkoholi. Niimoodi ei ole võimalik ühtegi kriisi lahendada ja ma väga loodan, et need ettevõtjad mõtlevad rahulikult järele ja loobuvad sellest ühepoolsest aktsioonist.”

Minister selgitas, et terviseamet teeb endiselt järelevalvet nende korralduste täitmise üle.

“Ka varasemalt on olnud olukordi, kus on tulnud sekkuda nii terviseametil kui ka politseil. Praeguses kriisis püüame esimeses faasis ettevõtjatega mõistlikult läbi rääkida, sest nii tervisevaldkonnal kui ka siseturvalisuse valdkonnal on veelgi enam tööd. Ma tahaks loota, et meil ei tule praegu hakata riiklikku ressurssi kasutama üksikute vastutustundetute ettevõtjate ohjamiseks.”

Kiik ütles, et viiruse levik on õnneks langemas. Haiglate koormus on küll kõrge, aga näitab samuti langustrendi.
“Ja kindlasti valitsus järgmisi leevendusi piirangute osas teeb. Sel nädalal ja eelmisel nädalal valdav osa valitsuse aega oli seotud Ukraina toetamisega. Covid-19 teemasid saame loodetavasti lähinädalatel taas põhjalikumalt arutada. Liigume kindlasti leevendustega edasi. Konkreetset kuupäeva ma öelda ei saa, sest kokkulepet ei ole. Aga märtsikuu jooksul erinevad leevendused kindlasti toimuma saavad,” lubas Kiik.

Terviseamet kinnitas, et jätkab järelevalveasutusena meelelahutusasutuste pistelisi kontrolle kuni valitsuse korraldusega seatud nõuete äralangemiseni.

“Rikkumise korral on terviseametil õigus algatada menetlus, teha rikkumise kõrvaldamiseks ettekirjutus ning rikkumise jätkumisel määrata sunniraha,” lisas terviseameti kõneisik Imre Kaas.

Jaga
Back to top button