Uudised

TÄIENDATUD: Suur Prantsuse autotootja Renault otsustas siiski oma tootmise Moskvas peatada.

Täiendus. 24.03 – Renault on olnud üks peamistest Kremli partneritest ning püüdnud moderniseerida Venemaa autotööstust. Nüüd peatab kontsern tegevuse Moskva tehases ja püüab samas leida lahendust Lada osalusele, vahendab Spiegel. Samas on täiesti ebaselge, kas seda koostööd saab ka edaspidi jätkata. Prantsuse autotootja Renault teatas, et peatab Ukraina sõja tõttu oma tööstustegevuse Venemaal. See otsus puudutab enam kui 5000 Renault töötajat Venemaal. Allikas. Delfi.ee

…….
Lisaks gaasile ja naftale, mis Venemaalt Euroopasse edasi voolab, jätkavad Euroopa firmad Venemaal järjest tegevust. Täna esmaspäeval teatas Prantsuse autotootja Renault, et jätkab Moskva tehases tootmist.

Renault pani tootmise seisma veebruari lõpus, viidates komponentide tarneraskustele, vahendab Reuters.

Sellega on Renault üks esimesi Lääne suurfirmasid, mis Venemaal tegevust jätkab. Enne seda teatasid Prantsuse kauplustekett Auchan ja Prantsuse toidukontsern Danone, et ei kavatse Venemaal tegevust lõpetada.

Prantsuse firmad on otsustanud Venemaal turuosa suurendada nende Lääne ettevõtete arvelt, mis on teatanud Vene turult lahkumisest.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga
Back to top button