Uudised

TÄIENDATUD: Siiri Sõnajalg astus täna alkoholivarguse tõttu kohtu ette. Politsei nõuab talle aresti

Täiendus: 2.06 – Täna hommikul seisis Siiri Sõnajalg taas Harju maakohtus, sest jäi mullu kahel korral veinivargusega vahele. Politseiametnik soovis kohtuvälise menetlejana talle karistuseks viit päeva aresti.

1. mail 2021 vargusega vahele jäänud Siiri Sõnajalg pidi täna kohtu ette astuma, ent lauljatar ei ilmunud kohale, kuna ei viibi Eestis. Istung lükati määramata ajaks edasi.

Varem veinivarguste eest kriminaalkorras karistada saanud Siiri Sõnajalg peab uuesti astuma kohtu ette ja seda taas alkoholivarguse pärast.
Juhtum puudutab vargust kauplusest. „31. mail peeti kaupluses kinni 1962. aastal sündinud naine, kes üritas varastada kaupa kogumaksumusega 71,97.eurot ning möödus kassast, jättes kauba eest maksmata,“ ütleb politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimov Õhtulehele. Varastatud kaubaks oli alkohol, lisas ta. „Naine peeti turvatöötaja poolt kinni koos varastatud kaubaga. Kaup on rikkumata ja tagastatud kauplusele.“ Politsei on saatnud Sõnajala väärteoasja kohtusse.

See ei ole esimene kord, kui Harju maakohus Sõnajala tegusid arutama peab. Mullu aprillis mõistis maakohus Sõnajala süüdi veinivargustes, karistas teda kuuekuulise vangistusega tingimisi ning talle määrati aasta ja nelja kuu pikkune katseaeg. Kohus kohustas Sõnajalga katseajal läbima alkoholisõltuvuse programmi. Põhja ringkonnaprokurör Paul Pikma ütles toona, et Sõnajalga süüdistatakse süstemaatiliste varguste toimepanemises: süüdistuse järgi varastas ta mullu vähemalt seitsmel korral Kuressaare ja Tallinna toidukauplustest veini.

Ilmselt piirdub Sõnajala karistus siiski varavastast süütegu väheväärtusliku asja vastu käsitleva paragrahvi järgi mõistetava kuni 1200eurose rahatrahviga või kuni 30päevase arestiga.

Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht

Jaga
Back to top button