Uudised

TÄIENDATUD: Politsei on algatanud Toompea meeleavaldajate suhtes hulga menetlust, nii väär-kui kuritoe.

Täiendus: 3.02
Politsei on algatanud Toompea meeleavaldajate suhtes hulga menetlust ja neid tuleb juurde. Inimesed saavad nii väärteo kui kuriteokahtluse politsei ründamise eest. Hetkel käib videote läbivaatamine.

Täiendus. 4.02

Loe ka:  VIDEO: Neljapäeval meeleavaldusel osalenud Andrus Aus: Ma ei vabanda et mina selle lumesõja alustasin kiirreageerijate pihta. 

Täiendus kell 13.30
Neljapäeval toimunud koroonapiirangute vastasele meeleavaldusele Tallinnas tuli umbes 200 autot, ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Mihkel-Jaagup Laats. Ta lisas, et kahetsusväärselt toimus ka juhtum, kus politseisõiduki liikumist takistati ja politseinikke rünnati lumepallidega. Politsei alustas meeleavaldusega seonduvalt kaheksa väärteomenetlust.

Loe ka:  USKUMATU: Meeleavaldus mis pidi olema rahulik, kiskus käest ära. Kiirreageerijaid solvati, mõnitati ja visati lumepallidega

“Täna korraldatud meeleavaldus tõi Tallinnasse hinnanguliselt ligi 200 sõidukit, mis soovisid pääseda Toompeale. Kuna parkimiskohtade arv Toompeal on piiratud ning vanalinna tänavad kitsad, siis piiras politsei ajutiselt sinna sõidukitega ligipääsu,” ütles Laats ERR-ile.

Laats rääkis, et kuna samal ajal Toompeal toimunud registreeritud koosolekust võttis osa sadu inimesi, siis kui keegi sealt oleks vajanud abi, oleks täis pargitud kitsaste vanalinna tänavate kaudu olnud keeruline neile seda abi pakkuda. “Kõigil soovijatel oli kogu päeva võimalik liikuda Toompeale jala,” ütles ta.

“Sääraste ürituste korraldaja peab hindama osalejate arvu ja mõju ümbritsevatele inimestele, liiklusele ja varale. Teavitades politseid plaanitavatest meeleavaldustest, saame korraldajat ka nõustada ja juhtida tähelepanu võimalikele ohukohtadele,” sõnas Laats.

Politsei sulges Kaarli puiestee liikluseks

Laats lisas, et neljapäevasest sündmusest ega planeeritud marsruudist politseid ei teavitatud, kuid politsei oli sotsiaalmeedias levivast üleskutsest teadlik ning suunas liiklusesse rohkem patrulle, et võimalikke rikkumisi ennetada ja neid avastada.

“Terve päeva jooksul tegelesime pidevalt liikluse reguleerimisega, sest Toompeale mitte pääsenud sõidukid tiirutasid mujal Kesklinna piirkonnas ning osad neist parkisid end Kaarli puiesteele, mis omakorda tekitas ummikuid ning takistas ühistranspordi liikuvust. Kuna ka jalakäijad tulid sõiduteele ja kogu liiklus oli takistatud, sulgesime kõigi turvalisuse tagamiseks ajutiselt liikluse Kaarli puiesteel,” rääkis Laats.
Täiendus kell 15.20
Kuigi sõidukid – mõningate eranditega – Toompeale ei pääse, siis üks auto püüdis ürituse lõpus reegleid siiski rikkuda. Politsei autot aga läbi ei lasknud, mistõttu sai juht vihaseks. Ta keeldus lahkumast, muutus vihaseks ning olukorda pidid lahendama tulema kiirreageerijad, kes panid mehel käed raudu ning püüdsid teda minema toimetada.

Postimehe ajakirjaniku sõnul ärritusid selle peale ka teised osalejad, kes takistasid kiirreageerijate bussi lahkumist, loopides sõiduki ja politseinike vastu lumepalle.

Täiendus 02.02
Sellist avalikku koosolekut politseis registreeritud ei ole,” ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Mihkel-Jaagup Laats.
“Politsei tuletab meelde, et Tallinna linn on Kalamaja ning kesklinna piirkonnas kehtestanud raskeveoki liikumise keeluala,” Politsei reageerib homme vastavalt vajadusele ja liiklustakistuste tekkimisel liiklust ümber korraldama
Politsei regeerib homme väga tõsiselt sellisele asjale.

273264158 5139472356087294 8338176534943612668 n

Sotsiaalmeedias levivad üleskutsed tulla neljapäeval Toompeale erinevate sõidukitega, kuid tuletame meelde, et liikumisruum vanalinnas on piiratud, seda mõjutavad oluliselt ka lumehanged ❄️ ja ühele tänavale peavad ära mahtuma kõik erinevad liiklejad. 🚗🚶‍♂️🚋🚲
❗️ Eriti oluline on hoida kitsad vanalinna tänavad vabad hädaabiteenistuste nagu kiirabi 🚑 või päästeameti 🚒 ligipääsetavuseks, sest vanalinnas elab palju püsielanikke, seal on igapäevaselt töötavaid ettevõtteid ja riigiasutusi.
🅿️ Tallinna linn on Kalamaja ning Kesklinna piirkonnas kehtestanud raskeveoki liikumise keeluala. Kes soovib registreeritud avalikust koosolekust osa võtta, saab oma sõiduvahendi parkida koosolekukohast kaugemale vastavalt kehtivale parkimiskorrale ning tulla koosolekule jala. 🚶
🚦 Politsei eesmärgiks on tagada avalik kord ja liiklusohutus. Liikluses tuleb käituda vastavalt liiklusseadusele ning järgida vajadusel reguleerijate korraldusi. Oleme valmis liiklustakistuste tekkimisel liiklust ümber korraldama.

Samas on oluline, et neil puudub inimene, kes seda korraldab, igaüks seal jookseb saja tuule poole ja soovib ise asja juhtida. Eks neljapäeval on näha mis saab.

Eesti Konvoi 2022 toimub Tallinnas Toompeal 3.02.2022 kell. 11.00

Neljapäeval algusega kell 11 toimub Toompeal taas järjekordne valitsuse koroonapiirangute vastane meeleavaldus, mis kannab pealkirja „Vabaduse konvoi 2022“, viidates sellega hiljutisele kümnete tuhandete autojuhtide korraldatud koroonapiirangute protestile Kanadas.

SAPTK üks juhte Varro Vooglaid on Toompeal Stenbocki maja ees koos oma mõttekaaslastega korraldanud pikette juba nädalaid – just neljapäeviti, mil toimuvad valitsuskabineti koosooelud.

Nüüd aga on võitlus vilja kandmas ning tuuled pöördumas ja järjest tuleb juurde riike, kes on koroonapiirangutest, sealhulgas vaktsiinipassidest loobumas või juba loobunud. Ka Eestis on hakatud sellest üha valjemalt rääkima ning nii nagu on see teema ajanud tülli ühiskonnad, on see probleemne ka valitsuspartnerite vahel.

Rahvas saab neile aga otsustamisel hoogu juurde lisada ning kuna seekord on tulemas suurem hulk rahvast (on organiseeritud autokolonne üle Eesti), siis toimub meeleavaldus sedapuhku mitte Stenbocki maja ees kitsal tänaval, vaid 150 meetrit eemal Rüütelkonna maja ees.

„Vaktsiinipasside süsteem on tulnud, et jääda,“ on öelnud peaminister Kaja Kallas. „Nüüd on aeg see põhiseaduslikke õigusi maha suruv vaktsiinipassisüsteem visata ajaloo prügikasti,“ vastab Varro Vooglaid.

Kanada ja Ameerika Ühendriikide veoautojuhid ning nende toetajad korraldasid läinud laupäeval Ottawas Covid-19 piirangute ja vaktsiinisunni vastase meeleavalduse, millest võttis osa hinnanguliselt umbes 60 000 suurt veoautot.

Mida nõutakse?
kõikide piirangute kohene lõpetamine
testimishulluse ja covid-passi kohene tühistamine
töö kaotanud ning tervisekahjustuse saanud inimestele kahju hüvitamine
ettevõtetele kahju hüvitamine
kõikide lepingute ja dokumentide avalikustamine ning viimase 2 aasta valitsuse ja ametnike tegevuste erapooletu uurimine, analüüsimine ning süüdlaste vastutusele võtmine
nets-i ja teiste viimasel ajal vastu võetud põhiseaduslikke õigusi piiravate seaduste tühistamine
energiakriisile kohene lahenduse leidmine

Loe ka:  Endised teadusnõukoja liikmed avavad lõpuks oma suu.

Lisa info: FB: 🇪🇪Convoy Estonia 2022 🇪🇪

Jaga
Back to top button