TÄIENDATUD: Liitri asemel kilomeeter: tanklad peavad kütuse hindu näitama uutmoodi

Autokütuse hinnad Eesti tanklate reklaamtulpadel ei kao kuhugi, Euroopa Liidu viimastel päevadel palju segadust tekitanud direktiiv ei asenda neid mingi muu infoga.

“Selle Euroopa Liidu direktiivi tõlgendamine on võtnud omad mõõtmed,” selgitas majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi osakonnajuhataja Indrek Gailan reedel ETV hommikusaates.

“Kõik hinnad tanklate postidel jäävad täpselt nii nagu praegu on, siin ei muutu mitte midagi,” ütles Gailan. “Eurodes liitri kohta.”

Direktiivi mõte on Gailani see, et anda kütusemüügi kohtades täiendavat infot, näiteks tanklas kassade juures infotablool. Seal oleks kuvatud keskmise, väikese ja suure auto kütusekulu 100 kilomeetri kohta ja selle hind.

“Eesmärk on viia inimesteni informatsiooni, mida tähendab eri kütustega eri autodega sõitmine,” selgitas Gailan. Iga riik pakub tema sõnul selleks metoodika Euroopa Komisjonile välja.

Pärast direktiivi ajakirjandusse jõudmist on see autojuhtides tekitanud palju segadust. Erinevate mootorite töömahtude ja mudelite, aga ka sõiduharjumuste lõikes on autode kütusejanu väga erisugune ning seepärast leiavad paljud, et ametnikud on taas mingi määruse pastakast välja imenud, millel reaalse eluga vähe pistmist, kirjutas reedel ajaleht Postimees..

Millal muudatus jõustub, pole selge. Praegu on majandusministeerium alustanud konsultatsioone ettevõtete ja nende esindusorganisatsiooniga.

Err.ee

Vaata ka:

354227921 696052005865331 1256492580140078715 n

21.05 Usalda oma sisetunnet ja vali üks kaart. Ava, loe mis sõnum Sulle haljakaartidelt on.

VASTUSED 1. REISIMINE. Leia viise ja võimalusi reisimiseks – see tuleb Sulle kasuks. Reisimine võimaldab

tarokaart minuaeg.com 3

21.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane teisipäev 21.05.24 sulle toob. Tarokaardid on