Tuesday , 18 January 2022
malle kobin

TÄIENDATUD: Laste väärkohtlemises süüdi mõistetud Malle Kobin sai täna 07.01 vanglast välja.

Täiendus. 07.01
Vanglate pressiesindaja Teele Sihtmäe selgitas, et kauem kui 30 päeva kinni peetavad saavadki vabaks karistuse kandmise viimasel tööpäeval. Selle määrab vangistusseaduse § 75 lõige 1: kinnipeetav vabastatakse viimasel karistuspäeval võimalikult vara, kuid mitte hiljem kui kell 12.00.

Kui vabastamise päev langeb riiklikule pühale või puhkepäevale, vabastatakse kinnipeetav viimasel tööpäeval enne riiklikku püha või puhkepäeva. Kuna Kobina välja saamise kuupäev langes laupäevale ehk puhkepäevale, saigi ta vabaks päev varem. Delfi.ee
Aasta ema Malle Kobin läks täna vanglakaristust kandma Tallinna vanglasse.

Laste väärkohtlemises süüdi mõistetud Malle Kobin läks täna Tallinna vanglasse karistust kandma, vahendas BNS.

Aprilli alguses ei võtnud riigikohus vandeadvokaat Aivar Ennoki kaebust arutusele, mistõttu jõustus 69-aastase Kobini süüdimõistmine.

Loe ka: Malle Kobin ei taha vanglasse minna.

Loe ka. Aasta ema Malle Kobin mõisteti kasulaste väärkohtlemise tõttu pikaks ajaks vangi.

Mullu detsembris otsustas Tallinna ringkonnakohus, et Kobinile maakohtus mõistetud nelja aasta ja kuue kuu pikkusest vangistusest tuleb tal vanglas ära kanda kuus kuud.Pärnu maakohus mõistis mullu 24. augustil Kobini süüdi omastamises, alaealistelt seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja nende kehalises väärkohtlemises ning karistas teda nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega. Ringkonnakohus leevendas mõnevõrra tema karistust.

Kobinit süüdistati kuritegude toimepanemises viie 9-17-aastase kasulapse suhtes. Talle heideti ette nende korduvat käe ja jalaga löömist ning nende erinevatesse ruumidesse sulgemist viiest minutist kuni mitme päevani.

Ebaseadusliku vabaduse võtmise paragrahvi alusel süüdistati naist ka selles, et ta sundis lapsi karistusena seisma 12 tundi või kauemgi ühe koha peal. Peale selle heideti Kobinile ette tema juurest ära kolinud täisealise noore jalgratta, arvuti ja muude asjade omastamist.

Malle Kobin kohtus end üheski kuriteos süüdi ei tunnistanud. Ta kinnitas, et ei ole kedagi lastest löönud, tema käsul pole keegi pidanud karistusena tunde püsti seisma ning samuti ei ole ta kelleltki ruumi sulgemisega vabadust võtnud. Omastamise süüdistust selgitas ta asjaoluga, et noor, kes tema juurest ära kolis, varastas temalt raha, mistõttu hoidis ta asju läbirääkimiste ajal enda juures.2013. aastal pärjati Kobin aga aasta ema tiitliga, kuid tänavu aprillis võttis naisliit temalt selle tiitli ära. Pärast süüdimõistva otsuse jõustumist võttis president Kersti Kaljulaid Kobinilt ära talle 2014. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi.

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …