Erakorralised uudised
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses 12-aastane laps

New

Täiendatus: 17.06.2024
Viru maakohus rahuldas esmaspäeval Viru ringkonnaprokuratuuri taotluse võtta kaheks kuuks vahi alla 37-aastane mees, kellele on esitatud kahtlustus surma põhjustamises ettevaatamatusest. Kohus nõustus prokuratuuri hinnanguga, et kuna kahtlusalune on varem mitu korda liiklusrikkumiste eest erinevates väärteomenetlustes karistatud, võib ta vabadusse jäädes jätkata kuritegude toimepanemist.

Kriminaalmenetlust on alustatud paragrahvi 117 järgi ehk surma põhjustamine ettevaatamatusest,” selgitas Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Melissa Maalmets. Karistuseks võib olla kuni kolm aastat vanglat.
Allikas: Postimees

Laupäeval kell 18.11 sai häirekeskus teate, et Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Kamariku karjääris on juhtunud raske liiklusõnnetus, milles hukkus 12-aastane poiss.

Hetkel teadaolevalt kaotas Kamariku karjääris sõiduautot Ford Maverick juhtinud 37-aastane mees sõiduki üle kontrolli ning tegi avarii, mille tulemusel rullus auto katusele. Õnnetuse tagajärjel sai raskelt viga sõidukis kaasreisijana viibinud 12-aastane poiss, kes suri sündmuskohal. Fordi roolis olnud alkoholijoobes mees sai viga, aga tema vigastused ei olnud rasked. Seni teadaolevalt olid sõidukit juhtinud mees ja autos viibinud laps turvavööga kinnitamata. Politsei pidas kinni roolis olnud 37-aastase mehe.

Kamariku karjaar

Ida prefektuuri operatiivjuhi Aleksander Marki sõnul ei käi alkohol ja sõiduki juhtimine mitte üheski olukorras kokku. „Autot juhtides vastutab igaüks mitte ainult enda, vaid ka kaasreisijate ja teiste liiklejate ohutuse eest. Alkoholijoobes rooli istumine peab olema absoluutselt välistatud, sest purjuspeaga mootorsõiduki juhtimine on äärmiselt ohtlik. Pole vahet, kui palju inimene on joonud või kus ta plaanib sõitma minna, alkoholijoobes ei tohi sõidukit juhtida,“ rääkis Ida prefektuuri operatiivjuht.

„Purjus inimest ei tohi mitte mingil juhul rooli lasta ning juhul, kui keegi märkab kahtlase sõidustiiliga sõidukijuhti, siis tuleb sellest viivitamatult politseile teada anda. Kahjuks jõudis seekord alkoholijoobes juht autorooli ning põhjustas traagilise õnnetuse, milles kaotas elu 12-aastane laps. Avaldan sügavat kaastunnet kõigile lähedastele,“ lisas Mark.

Juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust ja õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Sel suvel kandideeris SEB praktikaprogrammi Youth LAB 2374 noort

Sel suvel tähistas SEB juba seitsmendat aastat, mil alustas noorte praktikaprogramm Youth LAB, mis  pakub

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Maksekeskus AS sai krediidivahendaja tegevusloa

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval, 22. juulil Maksekeskus AS-le krediidivahendaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse vahendada tarbijale