Erakorralised uudised
candles g6b8e1541a 640

TÄIENDATUD: KURB: 24-aastane noor Tartu naine ei saanud haiglast abi ja võttis endalt elu…

Täiendus 17.05 – Postimehe valduses olevas haigusloos kirjas, et mõned päevad enne haiglast lahkumist oli Jekaterina ostnud vahendid enesetapu sooritamiseks, suitsiidimõtted olid igapäevased ning lisaks oli noor naine kirjutanud hüvastijätukirja. Vastuolu tekitab peres küsimusi – ühelt poolt ütles haigla, et Jekaterina oli suitsiidne ja plaanis enesetappu, teisalt aga märkis, et naine ei avaldanud soovi endalt elu võtta.

Mida Jekaterina pere kõige enam soovib? «Meie kõige suurem soov oleks, et nad tunnistaksid, et on valesti teinud.»

Seni ei ole haigla süüd omaks võtnud. «Nad ütlesid meile, et nemad suitsidaalset käitumist ei ravi. Mida nad siis ravivad?» Kuigi ühe lahendusena oleks võimalik kohtusse minna, Maslova sõnul seda ei kaaluta. Usk, et sellest midagi muutuks, on pere sõnul liiga väike.

Loe edasi SIIT

Psühhiaatriakliinikusse pöördunud ning sealt mõni päev hiljem lahkunud noor naine võttis endalt elu. Lahkunu pere ei mõista, miks hapras seisus naine haiglast välja lubati. Haigla sõnul ei saa adekvaatset inimest vastu tahtmist kinni hoida, samuti on keeruline ravida suitsiidset käitumist.

Novembri lõpus pöördus 24-aastane Jekaterina Maslova Tartus Raja tänava psühhiaatriakliinikusse, et otsida abi aastaid kestnud ärevushäirele. Ta võeti haiglasse sisse. Peagi tundis ta aga, et ei leia kliinikust oodatud abi, ning ütles arstidele, et tahab lahkuda. Järgmisel päeval võttis Jekaterina endalt elu.

Postimehega võttis ühendust Jekaterina õde Julia, kelle sõnul oli õde aastaid ärevushäirega võidelnud ning kevadel haiglas olnud, kuid ravi ei aidanud. «Sügisel tahtis ta uuesti haiglasse minna, kuid teda ei võetud vastu – kohta ei olnud,» rääkis Julia, kelle sõnul oli Jekaterina tol ajal väga halvas seisus. «Temaga rääkis valvearst, talle anti rahustit ja suunati tagasi koju.»

Õe sõnul tundis Jekaterina end aga endiselt halvasti. «Kui ta novembri lõpus uuesti pöördus, võeti ta haiglasse vastu, kuid 1. detsembril ta lahkus sealt. Keegi isegi ei teavitanud meid, et ta haiglast lahkus. Lahkumiskirjas ütles Jekaterina, et tal on hea perekond, sõbrad ja töö, kuid ta ei suuda enam selle haigusega elada.»

Pärast Jekaterina surma käis pere haiglalt aru pärimas, mis ikkagi juhtus ning miks lasti noorel naisel kliinikust peret teavitamata lahkuda.

Loe edasi SIIT
Allikas. Postimees.ee

Vaata ka:

OLULINE: Aastatel 2024–2025 kehtima hakkavad maksuseaduste muudatused

Tulumaks ja sotsiaalmaks Füüsilised isikud maksavad oma tuludelt tulumaksu. Palgatulu, kasu vara võõrandamisest, ettevõtlustulu ja

omniva automaadid

Alates 1. jaanuarist 2024 tõusevad Omniva pakiautomaatide hinnad

2024. aastal Tõuseb Eestis Käibemaksumäär 22%-ni ja Omniva Kohandab Pakiteenuste Hindu Alates 1. jaanuarist 2024

error: Sisu on kaitstud!