Friday , 17 September 2021
1200px Helme Peeter.IMG 9851

TÄIENDATUD: Kirjanik Peeter Helme süüdimõistmine lapseealise seksuaalse ahvatlemise kõlbmatus katses jõustus

Kirjanik Peeter Helme süüdimõistmine lapseealise seksuaalse ahvatlemise kõlbmatus katses jõustus, sest riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust teisipäeval arutusele.

Kuna riigikohus vandeadvokaat Raul Ainla kaebust ei aruta, siis jõustus Tallinna ringkonnakohtu 10. juuni otsus, millega jäeti muutmata varasem Harju maakohtu otsus.

Ringkonnakohus ei rahuldanud juunis kaitsja Raul Ainla kaebust ja jättis muutmata Peeter Helmele mõistetud tingimisi ühe aasta, kolme kuu ja 28 päeva pikkuse vangistusega kaheaastase katseajaga. Kohus kohustas katseajal Helmet järgima kontrollnõudeid, sealhulgas osalema sotsiaalprogrammis, mille eesmärk on tema süüdistuses nimetatud süütegude edasine ära hoidmine.
Ringkonnakohus nõustus maakohtu otsuse põhjenduste ja järeldustega, leides mh, et maakohus tuvastas õigesti, et Helme tegutses lapseealises suguelu vastu huvi tekitamisel otsese tahtlusega.

Kaitsja tõi kohtus välja, et Helme arvates suhtles ta internetikeskkonnas täisealise isikuga, kes kasutas kasutajanime “Marleen12” ega võinud seetõttu teada, et tegelikult mängib ta rollimängu lapseealise isikuga. Kohtud selle väitega ei nõustunud ning jõudsid järeldusele, et süüdistatava väited vestluspartneri noorusest ja tema vanusest ei ole tõenditena usaldusväärsed. Helme ütluste ebausaldusväärsust kinnitasid ilmekalt ka kohtuistungil uuritud jälitustoimingu protokollis sisalduvad vestlused.

Ka asjaolu, et süüdistatav ise kasutas enda kasutajanimes oma tegelikku vanust, pidi ta ka eeldama, et kasutajanime “Marleen12” all esineb vestluses 12 aastane tütarlaps. Seda tõendas kohtu hinnangul ilmekalt juba Helme poolt alustatud esimene vestlus, kus süüdistatav esimese asjana küsis, mis nii noore tüdruku siia toob. Seega kohtu hinnangul oli Helme teadlikuks ja tahtlikuks sooviks suhelda just alla 14 aastase isikuga.

Mullu detsembris pidas politsei Postimehe endise peatoimetaja Peeter Helme lühiajaliselt kinni, kuid tema vahistamise taotlemist ei pidanud prokuratuur vajalikuks.

Uurimise lõppedes sai Helme süüdistuse selles, et ta ahvatles seksuaalselt mullu 8.–10. oktoobrini interneti jututoas “Armastuse saal” end 12-aastase Marleenina esitlenud politseiagenti.

Harju maakohus otsustas esmaspäeval mõista lapse teadlikus seksuaalses ahvatlemises süüdistatava Peeter Helme tingimisi vangi.

Kohtunik Merle Partsi otsusel mõistis kohus mehele karistuseks aasta, kolme kuu ja 28 päeva pikkuse tingimisi vanglakaristuse. Karistust ei pöörata täitmisele, kui Helme ei pane kaheaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Helme peab katseaja jooksul täitma kontrollnõudeid.
Marleen12: «ta ütles et on vara veel poistega seksida.»

M41: «nojah, eks ongi erinevaid arusaami. Kõige noorem, kellega olen seksinud oli 8 ja eks ta oli päris noor ka.»

Marleen12: «kas ta ei kartnud.»

M41: «kartis ikka, aga rääkisin algul temaga ja temaga oli enne ka räägitud ja asja selgitatud. Eks ta sai aru, et ta peab tegema nii, et mehel oleks hea.»

Helme ning tema kaitsja karistusega ei nõustu ning kinnitasid, et kavatsevad otsuse edasi kaevata

Loe edasi:  Postimees.ee

Loe ka.

Jaga

Vaata ka:

Anti Poolamets

KUUM: Politsei alustas kriminaalmenetlust riigikogu liikme Anti Poolametsa vastu

Täna hommikul alustati kriminaalemenetlus 3. septembril aset leidnud juhtumi osas, kus Rakveres Tallinna tänava hoones …

kohus

Kohtusse pöördumise riigilõiv tõuseb sada protsenti

Justiitsministeeriumis valminud eelnõu järgi tõstetaks kohtusse pöördumisega seotud riigilõivusid senisega võrreldes 40 kuni 100 protsenti …

Signe Riisalo 1

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Vaktsineerimisest keelduv inimene ei TOHI tööd teha.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ütles, et kuigi koroona vastu vaktsineerimine on vabatahtlik, ei peaks vaktsineerimisest keelduv …

covid scaled

Reoveeuuring nädal: viirus on üle Eesti ühtlaselt laiali

Viimase nädalaga pole Tartu Ülikooli teadlaste juhitava reoveeuuringu põhjal koroonaviiruse levik Eestis tõusnud. Pigem saab …