Sunday , 28 November 2021

TÄIENDATUD: Hollandi politsei avas koroonaprotestijate pihta tule, kaks meeleavaldajat said suma, 6 vigastada

TÄIENDUS
ollandis avas politsei meeleavaldajate pihta tule ja öiste meeleavalduste käigus sai surma kaks inimest ning vigastada kuus inimest.

„Vägivalla orgiaks” kutsutud meeleavaldusel Rotterdamis osales tuhandeid inimesi. Politsei kasutas meeleavaldajate vastu veekahureid, seejärel tulistati hoiatuseks õhku ja siis inimeste pihta. Politsei info kohaselt pole teada, kes kaks meeleavaldajat surnuks tulistas.

Koroonapiirangute-vastaseid meeleavaldusi planeeritakse mujal Eurooopas. Näitekjs täna peaks Austria pealinna Viinis tulema tänavatele 10 000 inimest, et avaldada meelt koroonasulgude ja sundvaktsineerimise vastu, vahendab Daily Mail.

Lisaks kavandatakse piirangute-vastaseid meeleavaldusi Šveitsis, Horvaatias ja Itaalias.
Hollandi politsei avas reede õhtul Rotterdami kesklinnas tule protestijate pihta, kelle koroonapiirangute vastane meeleavaldus oli linnapea sõnul kasvanud üle “vägivallaorgiaks”.

Linnapea Ahmed Aboutaleb ütles laupäeva varahommikul ajakirjanikele, et politsei tundis mitut puhku vajadust enesekaitseks relvad välja võtta, sest rahutused haarasid kesklinna ostukvartali, puhkesid tulekahjud, korravalvureid pilluti kivide ja ilutulestikurakettidega.

“Nad tulistasid protestijaid, inimesed said viga,” ütles Aboutaleb, kuid ei täpsutanud vigastatute arvu. Politsei tegi ka hoiatuslaske.

Kokkupõrgetes sai viga ka mitu politseinikku, kümned inimesed peeti kinni ja pärast turvakaamerate salvestiste läbivaatamist tuleb vahistamisi ilmselt veel, ütles linnapea.

Sündmuspaiga fotodel on näha vähemalt ühte põlevat politseiautot ja teist, millel on jalgratas läbi esiklaasi visatud.

Märulipolitsei ja veekahuri abiga saavutati pärast keskööd linnas rahu.
Rotterdamis juhtunu on üks suuremaid vägivallapuhanguid Hollandis kogu koroonapiirangute aja jooksul. Ka jaanuaris, kui kehtestati öine liikumiskeeld, ründasid piirangute vastased Rotterdamis politseid.

Justiitsminister Ferd Grapperhaus taunis laupäevaõhtuseid sündmusi.

“Eileõhtust märatsemist ning äärmuslikku vägivalda politseinike, märulipolitsei ja tuletõrjujate vastu Roterdamis oli vastik vaadata,” ütles ta.

“Protestimine on meie ühiskonnas tähtis õigus, aga see, mida eile õhtul nägime, on lihtsalt kuritegelik käitumine. Meele avaldamisega ei olnud sel midagi pistmist.”

Rotterdami rahutustest jagusaamiseks tulid appi politseinikud teistest Hollandi piirkondadest. Kohaliku meedia andmetel olid asjasse segatud ka jalgpallihuligaanide jõugud.

Tulistamise asjus on alustatud juurdlust, nagu nõuavad Hollandi seadused, kui politsei kasutab relvi.

Loe edasi SIIT
Allikas. Ere.ee

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …