Neljapäev , 21 september 2023
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Emajõkke uppus ujuma läinud 24-aastane Briti Sõdur

TÄIENDUS 6.06 – Suurbritannia kaitseministeerium teatas, et Eestis hukkus teenistusvälisel ajal Tartus toimunud intsidendi tõttu siin operatsioonil viibinud Briti sõdur.

“Kinnitame tohutu kurbusega 3. pataljoni The Rifles Briti sõduri hukkumist Eestis, kes viibis operatsioonil CABRIT. Sõdur suri pärast 3. juunil Tartus toimunud vahejuhtumit teenistusvälisel ajal. Surma asjaolusid uuritakse ja seetõttu poleks asjakohane neid rohkem kommenteerida. Sõduri lähedasi on teavitatud,” seisis Suurbritannia armee kodulehel.

Brittide sõnul selgitab täpse surma põhjuse välja lahkamine.

Kinnitamata andmetel on tegemist 24-aastase briti mehega, kes nädalavahetusel Emajõkke uppus.

TÄIENDUS- 5.06Emajõkke uppus ujuma läinud mees
3. juunil kell 3.45 teatati häirekeskusele, et Tartus Dorpati hotelli ja Rahu silla juures Emajõel vajus ujuv mees vee alla. Talle viskasid kaatrist juhtunut märganud inimesed rõnga, kuid hädaline ei saanud sellest kinni ning kadus. Päästjad otsisid meest veest ja kaldalt, kuid leida teda ei õnnestunud. Uppunu leiti otsingutöödele kaasatud tuukrite abil järgmisel päeval kell 15.22. Päästjad hoiatavad, et vooluveekogus suvalises kohas öisel ajal ujuma minek on eluohtlik. Ujuda on ohutum päeval ja valvega rannas.

Öösel uppus Emajões ujuja, kes abistajate poolt visatud päästerõngast enam haarata ei suutnud.

Häirekeskusele laekus täna öösel kell 03.45 teade, et Tartus Emajões ujus inimene, kes ühel hetkel pealtnägijate sõnul hakkas vee alla vajuma, teavitab politsei.

Läheduses olnud kaatriga mehed sõitsid ujuja juurde ning viskasid talle päästerõnga, kuid paraku ta sellest kinni võtta ei jõudnud.

Päästeameti pressiesindaja sõnul prooviti inimest pinnaltpääste varustusega otsida, aga kedagi ei leitud. Otsiti läbi ka kaldad, kuid samuti tulemuseta. Emajõkke vajunu puhul võis tegu olla ujuja või inimesega, kes vette kukkunud.

Vaata ka:

Kavakava keskkonnamaja vaade rannapromenaadilt 1024x487 1 jpg

Valitsus plaanib puidust keskkonnamaja jaoks uut hanget

Keskkonnaministeeriumi ja nüüdse kliimaministeeriumi pikk plaan ehitada lennusadama lähedusse puidust muuseumi- ja kontorihoone ei ole …