Friday , 28 January 2022
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Ema ei ravinud oma last, kes suri ja Maakohus mõistis ema 8 aastaks vangi.

27.09 – Ringkonnakohtu uue otsuse kohaselt jäi ema süüdi teise inimese surma põhjustamises ettevaatamatusest ning talle määrati kahe aasta pikkune tingimisi karistus kahe ja poole aastase katseajaga. Kuna tegu on väga delikaatse ja õiguslikult pretsedenditu kohtumenetlusega, arutas kohus seda kinniste uste taga. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Tingimisi karistuse määramisel võttis kohus arvesse, et kuigi ema on käesolevas asjas süüdistatav ja vastutab lapse surma eest, on ta samal ajal leinav ema, kellele on kriminaalmenetlus olnud emotsionaalselt kurnavam. „Kuriteo toimepanemise asjaolusid ja süüdlase isikut arvestades leidis kohus, et mõistetud tähtajalise vangistuse ära kandmine ei ole otstarbekas. Seega jäeti süüdlase suhtes karistus täielikult tingimisi kohaldamata kahe ja poole aastase katseajaga,” märkis kohus.

Ema ei ravinud oma last, kes suri ja Maakohus mõistis ema 8 aastaks vangi.

Maakohus leidis, et põhikooliealine tüdruk suri aidsiga kaasnevasse haigusse ema tegevusetuse tõttu. Laps jäi hädavajaliku ravita, sest ema peitis teda arstide eest ega ilmunud kokkulepitud visiitidele. Raviplaani järgides võinuks tüdruk elada pika elu. „Ilmselt ei saa me kunagi teada, mis selles peres tegelikult toimus.“

Kuna tegu on väga delikaatse ja õiguslikult pretsedenditu kohtumenetlusega, arutas kohus seda kinniste uste taga. Esiti ei tahtnud kohus Õhtulehele avaldada sedagi, kas süüpingis olnud naine mõisteti õigeks või süüdi. Lõpuks avaldas kohus siiski, et mõistis 7. aprillil viiekümnendates aastates naise lapse surma põhjustamises süüdi. Maakohus otsustas, et ema tuleb kaheksaks aastaks reaalselt vangi saata.2018. aasta algul sattus Tallinna lastehaiglasse põhikooliealine tüdruk, kes oli silmanähtavalt raskes seisus ega saanud enam iseseisvalt liikudagi. Selline lihasnõrkus ei saa tekkida üleöö. Keegi pidanuks raskete sümptomite käes vaevlevat last varem märkama.

Haiglas tehti tüdrukule kompuuteruuring, mis tuvastas tema peas ebaharilikud kolded ja lapsel kahtlustati kasvajat. Analüüsid seda aga ei kinnitanud ning peagi jõudsid arstid selgusele, et lapsel oli viimasesse staadiumisse jõudnud HI-viirus ehk aids. See oli jahmatus, sest tüdruku terviseandmetes selle kohta infot polnud. Ka lapse ema polnud arstidele öelnud, et tüdrukul on krooniline haigus.Arstid määrasid talle kohe maksimaalse võimaliku ravi, kuid paraku oli juba hilja ja tüdruk suri.

Arstid määrasid talle kohe maksimaalse võimaliku ravi, kuid paraku oli juba hilja ja tüdruk suri.

Kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokurör Lea Pähkeli sõnul on lapse ravita jätmine kuritegu. „Mitte ühegi lapse elu ei tohiks jääda elamata olukorras, kus ravi on Eesti Vabariigis olemas, aga selle võimaluse jätab lapsevanem teadlikult kasutamata,“ ütleb prokurör.

Loe edasi SIIT
Allikas Õhtuleht

Jaga

Vaata ka:

trees gabb4ee7a0 640

ILM: Reede 28.01 – Sajab lund ja lörtsi. Õhutemperatuur -3..+1°C

Öösel: Pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, rannikualadel tuiskab, Lääne- ja Lõuna-Eestis tuleb sekka ka …

baby 1151345 640

KOHUTAV: Noor ema jättis oma alla 2.a lapse kaheks päevaks üksi koju ja ta anti kohtu alla

Üle 20-aastane ema tunnistas, et jättis oma alla 2-aastase lapse hooletusse eelmisel, 2021. aastal Põhja-Pohjanmaal …

alarkaris

President Alar Karise: Laste vaktsineerimisega võiks oodata

Koroonakriisist kõneldes tõi Karis välja, et see on inimesi kurnanud ja tekitanud palju probleeme vaimse …

soome

OLULINE. Soome kaotab esmaspäeval piirangud teistest EL-i riikidest tulijatele

Soome valitsus otsustas neljapäeval, et kaotab esmaspäevast, 31. jaanuarist koroonapiirangud teistest Schengeni riikidest saabujatele. Ka …