Erakorralised uudised
elron

TÄIENDATUD: Elroni piletihinnad tõusule: Uued hinnad jõustuvad juba 1.01.2024

Rongipiletite maksimaalsed piirhinnad tõusevad

Möödunud nädalal saatis regionaalminister Madis Kallas kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega on plaanis tõsta avalikel rongiliinidel sõidupileti maksimaalselt lubatud piirhindasid. Piirhindade tõstmise vajadus on vajalik Eesti Raudtee infrastruktuuri kulude kasvu tõttu.

Peamiselt on suurendatud sõidukilomeetri ja piletihinna maksimumhinda. Kavas on tõsta ühe tsooni pileti hinda 1,60 eurolt 1,80 euroni. Mitut tsooni läbivaid piletihindu tõstetakse ligikaudu 10 protsenti. Uued piirmäärad hakkavad kehtima alates 2024. aasta esimesest jaanuarist.

Regionaalminister Madis Kallase sõnul on uute piletihindade määramisel oluline, et sõidupileti hinnatõus ei vähendaks reisijate huvi rongide kasutamise vastu. “Hinnad on paratamatult kasvanud kõigis sektorites ning see väljendub ka kasvavates raudtee infrastruktuuri kuludes. Meie eesmärk on jätta hinnad reisijatele vastuvõetavaks, et reisijate arv ei langeks,” rääkis Kallas. “Raudteede kvaliteedi ja ohutuse tagamiseks on arusaadavalt vaja teha investeeringuid ning oluline on, et inimestele pakutaks turvalist, mugavat ja kvaliteetset ühistransporti ka edaspidi.”

Elroni eesmärk on 2024. aastaks tõsta reisijate arvu ligikaudu 8 protsenti võrreldes 2023. aastaga. Täiendava reisijanõudluse rahuldamiseks ja reisijate paremaks teenindamiseks on kavandatud suurendada veomahtusid. Lisaks lisanduvad 2025. aastal esimesed uued Škoda reisirongid, mille juhte, klienditeenindajaid ja tehnikuid hakatakse ette valmistama tuleval aastal.

Viimati tõusid rongipiletite hinnad 1. jaanuaril 2022.

Vaata ka:

kaja kallas

– Eesti peaminister Kaja Kallas kohtus Varssavis Poola peaministri Donald Tuskiga, kellega arutati Ukraina toetamist ja Läänemere regiooni julgeolekut.

Eesti peaminister rõhutas kohtumisel, et Ukraina vajab kiiresti laskemoona, aga ka pikaajalist sõjalist abi. “Eesti

Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 11.04 – 12.04.2024

Tallinn 11.04 kell 15.39 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Manufaktuuri tänavale, kust oli tulnud teade sügavasse kraavi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!