Tuesday , 18 January 2022
kiirabi

TÄIENDATUD: 15 kiirabiautot ootasid Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO ukse taga, osad lausa kaks ja pool tundi.

Täiendus: 7.01.2022
Möödunud nädalal kirjutas Eesti Ekspress, kuidas 28. detsembril ootas Põhja-Eesti regionaalhaigla juures kiirabi kaks ja pool tundi, et patsient haiglasse üle anda.

Pikad kiirabiautode järjekorrad on jätkunud ka sel nädalal. Näiteks kolmapäeva, 5. jaanuari õhtul pärast kella 21 seisis Ida-Tallinna keskhaigla juures järjekorras kaheksa kiirabiautot. „Meie brigaad ootas patsiendi üleandmist haigla ukse taga kaks tundi ja 40 minutit,” lausus ühe kiirabibrigaadi töötaja Eesti Ekspressile. Ka minevikus on mõnikord kiirabiautodel tulnud patsiendi üleandmiseks haigla ukse taga pikalt oodata, kuid tänavu talvel, ütles see meditsiinitöötaja, on „olukord juba üle võlli”
Eesti Ekspressi toimetuseni jõudis info, et üleeile, 28. detsembril oli Põhja-Eesti Regionaalhaigla ukse taga ebatavaliselt pikk kiirabiautode järjekord – korraga seisis üksteise järel viisteist kiirabiautot.

Ühe järjekorras oodanud kiirabiauto juhi sõnutsi pidi kiirabiauto koos brigaadi ja patsiendiga ootama kaks ja pool tundi, enne kui sai patsiendi haiglasse üle anda. Eriti kriitilises seisus haigeid transportivad kiirabiautod lubati siiski järjekorrast ette – nagu näiteks kiirabi, kes tõi PERHi elustamist vajava patsiendi.

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novak põhjendas pikka järjekorda sellega, et kõnealusel päeval saabus haiglasse ebatavaliselt palju kiirabiautosid: “Viidatud päeval saabus meile 94 kiirabi, mis on märkimisväärselt enam võrreldes tavapärase ligikaudu 60 kiirabiga saabunud patsiendiga.”

Loe edasi SIIT
Allikas. Ekspress.delfi.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g829362110 640

18.01. Ööpäevaga tuvastati 2303 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

18. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 318 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 226 vajab haiglaravi raskeloomulise …

istock 000011686797small

Värske uuring: Koroonasse haigestumist ei peata isegi 4 vaktsiinidoosi

Koroonasse haigestumist ei peata isegi 4 vaktsiinidoosi, selgub värskest Iisraeli uuringust. Sheba haigla uuringust tuleb …

Quarterly subscription

Haigekassa hüvitab 1. tüüpi diabeeti põdevatele inimestele hädavajalikke glükoosimonitooringu seadmeid

Haigekassa hüvitab alates käesolevast aastast 1. tüüpi diabeeti põdevatele inimestele veresuhkru reaalajas jälgimist võimaldavat glükoosimonitooringu …

alkohol

Murede uputamine viinaklaasi on Eestis muutunud massiliseks.

“Võiks öelda, et ühelt poolt tarbisin alkoholi ilmselt igavusest, aga teisalt ka see, et mingil …