Astroloogid usuvad, et ka inimese rahaline edu on tähtede poolt ette määratud. Kuigi inimese eluteed mõjutavad ka teised planeedid, siis päikesemärk omab kõige olulisemat rolli. Kas sinu päikesemärgile on määratud olla rahaliselt edukas või pead palju vaeva nägema, et rikkaks saada? Või oled hoopis üks nendest tähemärkidest, kelle rahaline edu on ebastabiilne? Loe lähemalt ja anna ka meile tagasisidet, kas see raha-horoskoop klapib sinu, su kallima või mõne teiste päikesemärgi finantsseisuga.
Jäär
Ei saa just väita, et fortuuna talle niisama heldusest rahavoole aina kukrusse juhiks, aga raha on Jääral alati. Sest nii ettevõtlik, visa ja jonnakas nagu ta on, läheb ta või läbi halli seina, et oma mammon õiglaselt välja teenida. Ka on tema suureks vooruseks see, et kuni tal veel raha piisavalt pole, oskab ta seda kindlameelselt koguda, arukalt kokku hoides. Kindlale majanduslikule järjele jõudnud Jääral on aga miljonäri tasemeni jõudmine üsna vaevaline, sest esiteks on ta harvaesinevalt heldemeelne sõpru ja sugulasi majanduslikult toetama, kingitusi tegema; teiseks – mihkel ostma kokku liigset toidukraami, et lasta see siis pahaks minna, ja asju, mille suhtes juba homme taipab, et tal neid tegelikult üldse tarvis pole. Samas on teda rahalistes operatsioonides raske tüssata. Mis sest, et ta poes liigset raiskas, aga tšeki kontrollib ta kaupmehe juures üksipulgi üle ja nõuab sedamaid õigluse jaluleseadmist, kui selles väiksemagi pettuse avastab. Otseselt äri ajamine pole Jäära tugev külg, aga kui ta on sõrme kord juba kuradile andnud, siis ei jäta ta jonni – kui sisse kukub, alustab uuesti. Risk on selles, et loomult on Jäär rohkem vägede liikuma panija kui praktiline tegija. Ja kui ta viimaseid läbimõtlematult valib või nende spetsialistiväärtusi üle hindab, on kahjumit karta. Kergemini saab mitmeti andekas Jäär rikkaks vaimsetel aladel, mis nõuavad keskendumisvõimet, kiiret reaktsiooni, suhtlemisoskust.
Sõnn
Loomult esteet ja nautleja, armastab Sõnn juba põnnipõlvest mõnusat elu ja ihkab ilusaid asju. Sestap mõlgutab ta juba varakult mõtteid selle üle, kelleks saada, millega tegelema hakata, et see kõik talle kindlustatud oleks. Sõnn on valmis pingutama nii jõudu kui püksirihma, mitte lootma kellegi peale peale iseenese. Ta oskab kokku hoida, ja oskab raha kasutada. Sealjuures pole Sõnnid kitsipungad, vastupidi – nad on helded andma, kui on, mida jagada, aga neile, kes seda tõesti väärivad. Tavaliselt näevad nad ka siis välja nagu dändid või miljoni dollari tüdrukud, kui kaugeltki hästi ei teeni, sest nad ostavad vähe, aga maitsekat ja kallist. Võib-olla just nende ausa südame ja suuremeelsuse pärast on Sõnnid sodiaagi need, kellele kõige sagedamini naeratab õnn suure päranduse, soodsalt sõlmitud abielu, jackpoti vmt. näol. Igatahes tuleb vaesuses virelevaid Sõnne aruharva ette. Kalduvustelt ja kutsumuselt pole Sõnn õigupoolest ärimehetüüp, aga kui ta ühel või teisel moel nende kilda satub, on tingimata edukas. Ja tingimata ärihai, mitte mingi turu- ega kioskikaupmees. Sest mõõdab alati üheksa korda, enne kui lõikab, ja on vähe neid, kes sellel raudsel loogikul naha üle kõrvade suudaks tõmmata. Aga kuna Sõnnide seas on ka palju kunstiandelisi, siis võivad nad enesele nime teha ja kopsaka mammona kokku ajada ka näiteks mainekate arhitektide, literaatoritena, kunstnike või muusikutena.
Kaksikud
Kui silmas pidada, et sodiaagi seda tegelast kütab alati tagant mingi rahuldamatusetunne, soov pidevalt midagi muuta, siis on selge, et rahalgi on raske ühesuguse stabiilsusega tema taskus püsida. Noored Kaksikud suhtuvad rahasse mustlase muretusega, ei pinguta selle teenimiseks eriti, rabelevad, ei leia oma õiget soont kätte. Sealjuures on neil õnne kerge raha teenimisega, mille nad enamasti ka kergesti tuulde lasevad. Raha laenamises ei näe nad midagi taunimisväärset, ja annavad niisama enesestmõistetavalt ka võlgu, peaks aga keegi seda vajama. Mida väiksem on summa, seda tõenäolisemalt võivad Kaksikud tagasimaksmise unustada, nagu ka enese võlgnike võlad. Priskema tengelpunga ajad algavad Kaksikutel kuldsest keskeast, kui nende kaks mina on parema tasakaaluni jõudnud, kui nad on omal nahal kogenud, et rahateenimine pole sugugi nii lihtne ja kerge kunst. Ärivaist veab Kaksikuid sageli alt, aga ettevõtlikkust on neil sellele vaatamata ülearugi. Kui keegi on katsunud õnne vähemalt poole tosina firma püstipanemisega (sealjuures absoluutselt erinevates valdkondades), pärast esimest pankrotti teisega alustanud, siis veel järgmisega jne., siis on see kindlasti Kaksik! Ühteviisi külluslikuks rahaallikaks võib neile lõpuks saada nii maalimine kui ehitamine, nii kohtuhaamri koputamine kui kütusevedu – sestpeale, kui nad ära tunnevad, et neid enam muusse kätt pistma ei kisu.
Vähk
Sellel sodiaagimärgil on rahaga üsna keerulised suhted. Ta tahaks küll rikkaks saada, aga selle heaks pingutama on ta natuke laisk, ja kui ta ka kuldvasika soosingusse satub, siis ei oska rahaga mõistlikult ümber käia. Kui tal on paar tuhat krooni, siis võib ta selle mõtlematult tuulde lasta, aga kui saab täis juba kaks korda niipalju, veeretab ta iga krooni näpuvahel, enne kui selle välja anda raatsib. Lõpptulemuseks on aga sageli, et ta selle hoopis muule kulutab kui plaanitud oli, ja kahetseb (kuni järgmise korrani!). Või ohverdab kellelegi lähedastest, lohutades end, et oh, küll mina ikka kuidagi saan. Ja saabki – lepib vähemaga, kui näpud põhja kisuvad, ja hakkab end kärmemini liigutama. Laenamist kardab nagu vanakurat viirukit, ja ise võlgu anda ei armasta. Kui on seda sunnitud tegema, siis suhtub laenude mõlemapoolsesse tagastamisse sendipealse täpsusega. Mis puutub Vähi ärivaistu, siis näiteks üks neist küsis kord asjatundjalt nõu, kas tasub end teatud tehinguga siduda. Too vastas, et eks sa proovi – ega sa ehk rohkem kui mõne tuhandega ikka vastu pükse ei saa! Sestap ei maksaks Vähil end mässida tõsisemasse ärisse kui vast naabrinaisega soola ja tikkude vahetamine. Priskemalt elavad iseseisvas, ainult enese, mitte kellegi teise otsustest sõltuvas ametis Vähid. Ülemused hindavad nende kohuse- ja vastutustunnet, nii ainuüksi juba see kindlustab leivakääru ja võikirnugi.
Lõvi
Sellega, et astroloogid Lõvi aina sodiaagi kroonijuveeliks kiidavad, on nad talle ka omamoodi karuteene teinud. Alateadlikult tunnetab ta, et kui juba juveel, siis enesestmõistetavalt seda väärt, et mitte ta ise, vaid imetlejad tema peavarju ja ninaesise eest hoolt peaksid. Kui elu võimaluse annab, eelistab Lõvi mitte ise raha teenida, vaid lasta teistel seda enesele teenida. Oma vaimupeenuse ja sihikindluse suunavad need juveelid siis sellise partneri leidmiseks, kes neile väärilise raami moodustaksid – nende hulgas pole alfonsid ja liignaised sugugi harv nähtus. Iseenesest pole selles midagi halba, sest seegi on rahateenimise oskus, teiseks – las opereerib rahaga see, kes seda kunsti paremini valdab. Laenuvõtmise ja võlgu andmisega ei maksaks Lõvidel parem tegelda, sest alailma ebamäärase rahalise seisu pärast võib sellega raskusi tulla. Mõistagi ei käi see kõik kõikide Lõvide kohta. Sest näiteks on Lõvi ideaalne müügimees/naine. Ta on lihtsalt nii võluv ja osav „ärarääkija“, et enne kui midagi taibata jõuate, olete talt juba ära ostnud palli läinudtalvist lund või jupikese Brooklyni silda! Paradoks on aga selles, et teda ennast on niisama lihtne haneks tõmmata, sestap peaks ta iseseisvast ärist eemale hoidma. Pigem on Lõvi rikkaks saamise perspektiivid lootustandvamad kunstivallas, esindamises, reklaaminduses jmt.
Neitsi
See ülemus, kes on Neitsi enese alluvusse saanud, on õnneseen. Sest enese isiklik sissetulek pole Neitsile karvavõrdki tähtsam kui firma rahalise vundamendi ja maine kindlustamine. Niisama hiilgavas korras ja käepärast kui tema töine raamatupidamine on ka ta sendipealse täpsusega peetud kodused majapidamisraamatud ja eelarve, ülevaade oma pangakonto seisust, sellega toimuvatest muutustest jne. Olgu millise haridusega ja pidagu millist ametit tahes, Neitsi on sodiaagi ainuke, kelle eest võib kõhklematult käe tulle panna, et temal on mustadeks päevadeks alati midagi kindlalt tallel. Kasin, kainelt mõtlev ja arukas, jätab ta pigem midagi ostmata kui vähimatki üleliigset ostab; ta põlastab laristamist ja suhtub umbusklikult (kui mitte suisa eitavalt) inimestesse, kes laskuvad raha laenamiseni. Ise ei tee ta seda iialgi, kui sellest ei olene suisa maailma lõpp. Väliselt sageli glamuurne, jätab ta ekslikult egoistist kitsipunga mulje. Tegelikult võiks aga nii mõnigi temast eeskuju võtta selles, kuidas rahasse suhtuda ja sellega ümber käia. Neitsi võib olla võrdväärselt nii edukas ärimees kui ettevõtja, sest on konkreetne, loogiline ja täpne, välistades kõik ebamäärase ja utoopilise. Ta võib küll šokeerida oma väiklusena mõjuva pedantsuse ja vanamoodsalt ettevaatliku majandusliku mõtlemisega, ometi on see hurraa-optimismist kindlam garantii nii ta enese kui kompanjonide edule ja jõukusele.
Kaalud
Rahasse suhtumises on Kaalusid kahte, veelgi täpsemini – kolme tüüpi. Kõik vaimuannetega maailma tulnud, unistavad esimesed sellest, et saavutada jõukust ja edu, teised loodavad nagu magavad kassid, et küll hiir ükskord ikka nende suhu eksib, kolmandad (kõige põhjalikumalt ja arukamalt kaalujad!), püüavad objektiivselt hinnata nii enese loomust kui asjaolusid, et kompromissidest maksimaalset kasu lõigata. Neil viimastel on rahasse kõige tervem suhtumine, sestap ka enim lootust kiiremini märkimisväärsele järjele jõuda. Ja teistel kibestuda, sedamööda, kuis elu nende filosoofia väärakust tõestab. Aga tänu Kaalude isikuvõlule, nende andekuse mitmetahulisusele, vaevalt ükski Kaaludest suisa virelema jääb. Vähemalt mitte välise standardi mõttes – Kaalud on sündinud intelligendid, ja üksnes tähelepanust, mida nad pälvivad teaduse- ja (pop)kultuurimaailmas, ühiskondlikus elus, saab neile mitte vähem oluline elatusstiimul kui raha. Kuna kõikide Kaalude põhiloomusele on võitluses oma koha eest päikese all mistahes agressiivsus (peale vaimujõu!) võõras ja vastunäidustatud, siis on neil kõigil kaasaegses rahamaailmas küllalt keeruline vastu pidada. Aga nad peavad, suuremate või väiksemate katsumuste (ja enesemüümise?) hinnaga. Kui keegi statistikat teeks, siis näitaks see, et Kaalude seas on igat – ots otsaga kokkutulijatest miljonärideni välja, aga nn. prügikastiinimesi igatahes vaid üksikuid.
Skorpion
Kui juba sodiaagi intelligentseim ja andekaim, nagu seda pea kõik astroloogid arvavad, siis pole alust arvata, et Skorpionile raha kuigi suuri probleeme tekitaks. Ei tekitagi, mis ei tähenda aga sugugi, et tal seda alati lausa jalaga segada oleks. Ja mitte sellepärast, et ta seda teenida ei oskaks – põhjus on selles, et tema pole mammonaori ega püüa oma raha kümne küünega taskupõhjas kinni hoida. Ta kulutab seda sageli mõtlematult, lubades enesele seda, mida hing parajasti ihaldab. Aga kindlasti on ta sodiaagi uunikum ka selles mõttes, et mitte kellelegi teisele ei olda nii palju võlgu kui temale! Ta annab raha heldel käel igale küsijale, kui tal enesel seda parajasti natukegi on, ja mitte kõik pole niisama kärmed võlga tagasi maksma (õigemini – ei mõtlegi maksta!) Küllap see, et ta madalseisudest alati kiiresti mäkke jõuab, näitab seda, et andja käsi ei jää iialgi tühjaks. Pealegi – lisaks Skorpioni ettevõtlikkusele ja rohketele talentidele viidatakse sageli ka tema teatud müstilisusele. Ja mine tea – võib-olla tõesti aitavad mingid pisuhännad tema rahalist seisu vajalikus tasakaalus hoida, või teab ta salasõnu, millega koltunud kaselehti taalriteks muuta. Võiks öelda, et Skorpion muudab kullaks kõik, millele käe külge paneb. Ta võib ühteviisi edukalt ja tulusalt olla kas arst, teadlane, jurist või politseinik, nagu ka kunstnik, kirjanik, muusik või filosoof. Kui ta ka miljonäriks ei saa, siis peamiselt sellepärast, et ta ei omista rahale kuigi suurt tähtsust, võrreldes sellega, mida ta teeb ja kui suurt naudingut see talle sisuliselt pakub.
Ambur
See muretu, rõõmsameelne ja üdini siiras jumala talleke armastab nii raha kui kõike, mis ilus ja särav, aga tal tuleb maailmas üksjagu ringi ekselda, enne kui ta aru saama hakkab, kuidas on kõige mõistlikum raha teenida ja mida sellega pihta hakata. Alailma tagant kihutatud uute muljete ja elamuste janust, jätab ta tulusa ameti sedamaid maha ja tormab tulutuma kallale, kui see talle huvitavam tundub. Või läheb ostab viimaste veeringutega vaateaknal silma jäänud roosadest lilledest kübara, sest lihtsalt tahaks seda nii väga endale (kuigi teab, et ta seda iialgi ei kanna!). Kingitagu Amburile rahakotte palju tahes ja avagu ta enesele mitu pangaarvet tahes – tal pole iialgi ülevaadet sellest, kui palju tal parajasti raha on. Sest tema raha tuleb ja läheb nii ettearvamatult ja plaanipäratult, et kreediti ja deebeti vahe väljaarvestamine on tema jaoks liiga kõrge matemaatika. Vahest paneb ta sügavasti imeks – kuidas tal küll nii palju raha on, ega üllatu vähem, kui automaat teatab, et seis on null! Ta ei tee laenu võtmisest mingit tragöödiat, talle ei laenata aga kuigi meelsasti. Mitte sellepärast, et ta tagasimaksmisega autu oleks – oma tuulepäisuses ta lihtsalt unustab nii tühise asja nagu võlg. Aga päris kuival pole Ambur kunagi. Ta meeldib tööandjatele esimesest pilgust mitte ainult oma päikselise olemisega – Ambur on ka hea organisaator, diplomaat, läbirääkija, väljakaupleja, oskab parajal hetkel mastaapselt mõelda. Ta võib edukas olla mistahes ametis. Oma muretus meeles on ta kindel, et kui raha ka läheb, küll tema siis varsti jälle ka tuleb. Tõsi küll – miljonäriks saada on sellise elufilosoofiaga pisut raskevõitu…
Kaljukits
Sellel realistist intellektuaalil põhinevad suhted rahaga kõnekäänu põhjal, mis ütleb, et kuidas metsa hõikad, nõnda vastu kajab. Tema ei ihka midagi enamat kui seda, mille on ise ausalt välja teeninud. Aga seda ta siis ka nõuab – häda neile, kes teda petta püüavad. Et tal elukutse omandamise või õige ameti leidmine läheb katse-eksimise meetodil, siis on rahaga sedamoodi, et kord võib teda lahedalt olla, sealsamas jälle – õieti nagu põlegi teist. Aga olgu kuis on – laenuvõtmine on viimane asi, millest Kaljukits väljapääsu otsib. Ise kah ei anna, või kui, siis pika pinnimise peale nurka aetuna, nagu Tõnisson Tootsile. Paremad sukasäärde kogujad on detsembris sündinud Kaljukitsed. Ükspuha, kui lahja või priske investeeringu nad on enesele eesmärgiks seadnud, mitte sentigi nad siis sellest summast millelegi muule ei kuluta, kuni siht saavutatud. Jaanuari-Kaljukitsed on tuulepäisemad – nemad alustavad rahakogumist mitu korda, sest on varsti mõne ootamatu ostu pärast jälle nullis tagasi. Jõukus tuleb reeglina kõrge eani jõudvate Kaljukitsede õuele küpsemas eas, mil nad on oma õige koha päikese all lõplikult kätte leidnud. Kaljukitsed on hea mainega ärimehed või ettevõtjad, eelkõige need detsembri omad, ja seda oma aususe ja usaldusväärsuse pärast. Nad ei taotle kiiret edu, vaid ehitavad oma firmasid üles tasa ja targu. Kui see alati libedasti ei lähe, siis kas riigi ootamatute finantskukerpallide või petturitest kompanjonide pärast. Aga priske pangaarveni võivad nad jõuda samahästi ka niisugustel vaimutöö aladel nagu pedagoogika, kirjastamine või mõni kaunitest kunstidest.
Veevalaja
Edasipüüdlik, auahne ja tavaliselt mitmes mõttes andekas Veevalaja ei ole kunagi rahata. Kas või juba sellepärast, et ühelt poolt loogilise mõtlemisega, teisalt alati ajendatud ka esmaavastaja romantilisusest, on tal ka hea nina väljanuuskimiseks, kust ja mil viisil raha hetkel kõige tõenäolisemalt tulemas on. Tema ei karda suurelt ette võtta, ei karda riski, tema põhimõte on, et raha peab liikuma. Päris rikkaks saab Veevalaja tavaliselt küpsemas eas, nooremana on kord laineharjal, kord selle põhjakumeruse lähedal. Raha kogujana pole ta teab mis kõva käsi – kulutab küll arukamalt, kui tengelpung kõhnavõitu, aga ei hoia kokku ei enese eluhüvede ega sõprade auks ohverdamise pealt, kui ajad lahedamad. Viimaseid on tal piisavalt, ja nimelt selliseid, keda tuntakse hädas – laovad oma eurod sedamaid välja, kui Veevalaja seda peaks vajama. Ärimeheks pole Veevalaja sündinud, ta on liiga intelligentne niisuguse tegevuse jaoks nagu kaupmehelik ostmine-müümine-vahetamine (ja kahetsemine!) Suurel määral loovinimesena, hea administraatori ja organiseerijana teenib ta oma peavarju ja leivakõrvase meelsamini ja edukamalt välja mõne loomingulise elukutse esindajana. Aga silmas pidades tema märkimisväärset õiglustunnet, ka jurisprudentsis vm. riigiametis, mis seotud seaduse ja korraga.
Kalad
Kuigi Kalasid peetakse ilmavõõrasteks, äraspidisteks ja sentimentaalseteks (mida nad ju tegelikult ka on!) on nende suhtumine nii proosalisse asjandusse nagu raha väga konkreetne ja selge. Nad ei armasta rahast rääkida, aga nad teavad juba maastmadalast, kui vajalik on selle teenimine. Ja seda kunsti nad valdavad samaväärselt, kui raha hoida. Ärge uskuge, kui Kalad kinnitavad, et neil pole raha – luiskavad! On, ja see, mis otse taskus, siis võimalikult suuremates rahatähtedes. Kalad ei salli väikeseid rahatähti, ja kui sajane käepärast pole, siis ei võta nad parem üldse elavat raha ligi. See, kuivõrd arukalt ja otstarbekalt Kalad oskavad raha kulutada, on lugupidamist väärt – nad ei koonerda, ja oskavad osta seda, mis on oma hinda väärt. Kui Kalad kelleltki võlgu võtavad, on karta, et homme tõuseb päike läänest! Võlgu annavad nad neile, kellest vajalikul määral lugu peavad. Lähedaste suhtes on Kalad aga nn tagastamatu rahalise abiga muljetavaldavalt heldemeelsed. Kas seda nüüd otse ärivaistuks võib nimetada, aga omamoodi müstilist rahameelt on Kaladel küll. Võib-olla sellepärast, et veemärgi esindajaina teavad oma salakanaleid pidi, millise kivi all vähk istub! Nad on sündinud kaubatundjad, kes võltsingut originaalist eksimatult eristavad, ja selgeltnägijad – petturil ei lähe nendega kaubategemine iialgi õnneks. Keegi ei tea Kalade pangaarve suurust, aga uskuge – nende hulgas on palju salamiljonäre!