Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Taavi Libe: Kui Mart Helme arvates on sõjapõgenik l**s, siis kas üksikema on ka?

Mart Helme pidas riigikogu kantslist oma kurikuulsa kõne , kus langes Ukraina sõja eest pagenud naistest rääkides samasugustesse iganenud ja šovinistlikesse mallidesse. Lisaks sellele võimalusele, et rahvasaadik on ühiskonna peegel, jääb muidugi variant, et Helme testis oma mölakaliku kõnega teatud valijagruppe, kellele selline retoorika võiks peale minna. Aga mõistagi pole ka see variant millegi poolest parem. Näitab lihtsalt, et Eesti populaarsuselt teine partei peab sellise mõtteviisi esindajaid piisavalt oluliseks, et neile riigikogu puldist meelepäraseid sõnumeid edastada.

Pikalt on räägitud sellest, kuidas rongaisad ja -emad eri sanktsioonidega vastutusele võtta. Teatud edasiminekuid on selles vallas märgata, aga tõeline läbimurre saabub siis, kui ühiskonnas tervikuna hakkavad teatud hoiakud muutuma. Häbi ei pea tundma mitte üksikvanem, kes on nõus tulema avalikkuse ette, et leida lapsele teise vanema suguvõsa, vaid teine vanem, kes on sellise olukorra tekitanud. Oma lapsele võlgujäämine on häbiväärsem kui kõik teised võlad. Üksikema pole kergete elukommetega naine ning üksikisa pole beetaisane. Loetelu võiks jätkata veel pikalt, aga aitab praegu küll. Pigem hakkame algusest minema.

Loe ka: EKRE õigustab Mart Helme sõnu, kus ta nimetas l******s kõiki naisi
Loe ka: USKUMATU: Mart Helme seostas Ukraina sõjapõgenikke prostitutsiooni ja HI-viiruse tagasitulekuga.

Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht

Vaata ka:

Vaido Neigaus: Ela matsina Eestis, aga mitte Soomes!

Muusik Vaido Neigaus avaldas ühismeedias, et koges nädalavahetusel Soomes midagi väga ebameeldivat, mida ta põhjanaabrite …