0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
UudisedEKRE õigustab Mart Helme sõnu, kus ta nimetas li......s kõiki naisi

EKRE õigustab Mart Helme sõnu, kus ta nimetas li……s kõiki naisi

Meedia on käivitanud järjekordse infosõja konservatiivse rahvaerakonna vastu, õhutades viha ja moonutades tõde.

Mart Helme hoiatas eile Riigikogus selle eest, et koos Ukraina sõjapõgenikega võidakse siia tuua ka erinevaid nakkushaiguseid, sealhulgas HIV-viirust. Seda näitab tervishoiupilt. Ta küsis selle taustal, mida hakkavad siia tulnud naised edaspidi tegema: „Siia tulevad noored naised, me ei tea, mida nad siin tegema hakkavad, võib-olla sajad, tuhanded naised nendest hakkavad siin prostitutsiooniga tegelema.“

Meedias muutis see tekst sujuvalt rõhusetust kui ka öeldut – põhimõtteliselt jäi kindlas kõneviisis kõlama, et sajad tuhanded (sic!) naised tulevad Ukrainast Eestisse ja hakkavad litsi lööma.

Emotsionaalsel ärapanemisel EKRE suunas pole muidugi midagi üllatavat, aga vaadakem fakte ja seda, mida seesama meedia ise on kirjutanud.

Ligi kaks aastat tagasi kirjutas Õhtuleht artiklis „SEKSIÄRI TALLINNAS: suured lõbumajad pandi kinni, korterbordellid tegutsevad endise hooga“: „Politsei avastas mullu Eestis ligi poolsada korterit, kus tegeleti seksi vahendamisega. Kohalikke prostituute asendavad järjest rohkem naised Ukrainast ja Venemaalt.

Loe ka:  Tanel Kiik peab Mart Helme väljaütlemisi ohuks julgeolekule

Viimastel aastatel on Eestisse saabunud arvukalt prostituute Ukrainast ja Venemaalt, kellest suurem osa on tööle rakendatud just korterbordellides. Mullu avastas politsei seksiäri 45 aadressil, millest enamik asub Tallinnas.“

https://www.ohtuleht.ee/994663/seksiari-tallinnas-suured-lobumajad-pandi-kinni-korterbordellid-tegutsevad-endise-hooga

Ja mitte keegi ei hakanud siis karjuma, et kuidas te julgete vene ja ukraina näsi solvata.

Aasta varem kirjutasid ERR ja Delfi sellest, et Eesti on vähem kui aastaga välja saatnud 40 peamiselt Vene ja Ukraina prostituuti. Tsitaat: „Eestis kasvab juhtumite arv, kus kolmandatest riikidest pärit naised osutavad tasu eest seksuaalteenuseid, mistõttu politsei- ja piirivalveamet on tänavu riigist välja saatnud kümneid prostituute.“

„Eestis on sel aastal olnud üle 40 juhtumi, kui kolmandatest riikidest pärit naised osutasid siin tasu eest seksuaalteenuseid, väärkasutasid seeläbi Schengeni viisa või viisavabaduse tingimusi ning neile oli tehtud ettekirjutus Eestist lahkumiseks,” rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhtivuurija Ardo Ranne ERRile, tõstes prostituutide päritoluriikidena esile just nimelt Ukrainat ja Venemaad.

https://www.delfi.ee/artikkel/87716253/eesti-on-tanavu-valja-saatnud-40-peamiselt-vene-ja-ukraina-prostituuti
Lisaks ilmus huvitav artikkel 2019. aastal Delfis sellest, kuidas Eesti mehed toovad endale välismaalt naisi. Ja siin on peitumas veel üks tulevikuprobleem nii Eesti peresuhetele kui ka rahvusluse säilimisele.

„Kiirelt kasvavaks trendiks on Eestis see, et siinsed mehed toovad omale välismaalt naisi. Kõige levinum tähtajalise elamisloa taotlemise põhjus on pereränne ehk Eestis elava abikaasa või vanema juurde kolimine. Pererände trend suureneb. Praeguseks on väljastatud üle 9300 pererände jaoks mõeldud tähtajalise elamisloa ja uusi elamislube antakse aastas juba üle tuhande. Pererände lähteriikide seas on ikka „vanad tuttavad” Venemaa ja Ukraina, aga ka Valgevene. Päris mitme riigi kodanike puhul ongi pereränne peamine Eesti tähtajalise elamisloa taotlemise põhjus.“

https://www.delfi.ee/artikkel/87764739/eesti-mehed-toovad-endale-valismaalt-naisi

Lisaks sellele on hakanud sotsiaalmeedias üha rohkem levima sponsoreeritud grupid, kus pakutakse neide eraldi Ukrainast, aga ka lisaks Vagevenest ja Venemaalt. Näiteks „Soviet Girls from Belarus, Russia & Ukraine
Loe ka siit, kuidas Rootsis on enamik märtsis vahistatud prostituute osutunud ukrainlannadeks, keda inimkaubitsejad ära kasutavad:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10712027/Majority-prostitution-arrests-Sweden-March-involved-Ukrainian-women.html?fbclid=IwAR0lz1Gs5Jbu-h75dPwDVOwaqnVcjWWTXTCTeBV7Y5Xf-1kjyRuSXsXLmQA

Allikas. Uueduudised.ee

 

Natalie Mets: Mart Helme nimetas eile litsiks kõiki naisi, kellest võivad saada kunagi sõjapõgenikud

Eile laimas Mart Helme riigikogus Ukraina naissoost sõjapõgenikke, öeldes, et nood toovad Eestisse nakkushaigusi ja hakkavad tegelema prostitutsiooniga. Limiit on täis ja meil ei ole Eesti ühiskonnas rohkem ruumi, et vihjamisigi anda siinsetele inimestele mõista, et see, kuidas Mart Helme ja paljud teised EKRE liikmed teiste inimestega käituvad, on aktsepteeritav.

Mart Helme, tema perekond ja lähikondlased on mind, minu ea-, soo- ja mõttekaaslasi solvanud ka varem. Kutsudes meid ühiskondlikult kahjulikeks elementideks, hobusevarasteks, emotsionaalsuse tõttu ebapädevateks juhtideks ja nüüd siis võimalikeks HI-viiruse kandjateks ja hooradeks.

Mart Helme nimetas litsiks eile kõiki neid naisi, kellest võivad saada kunagi sõjapõgenikud, sest miks peaks näiteks Eestist Saksamaale pagenud naistel olema kuidagi paremad väljavaated, kui nendel Ukraina naistel, kes on praegu Eestisse tulnud?

Loe edasi SIIT

Allikas. Epl.delfi.ee

Veel artikleid