Tuesday , 2 March 2021

Taas on kirja saanud mõned uudiskillud Covid-19 vaktsiinide kohta.

🔹 Pfizer ja BioNTech alustavad oma mRNA põhise vaktsiini testimist rasedatel. Uuringusse on plaanis kaasata 4000 lapseootel naist ning lisaks neile hinnatakse seda, kas vaktsiini tekitatud kaitsvad antikehad jõuavad ka sündinud laste organismi. Tiinetel katseloomadel tehtud uuringutes on vaktsiin olnud ohutu. Samuti alustab oma vaktsiini testimist rasedatel Johnson&Johnsoni tütarfirma Janssen, kelle uuringusse on plaanis kaasata üle 800 raseda.

🔹 Pfizer ja BioNTech teatasid eelmisel nädalal, et laboritingimustes on nende vaktsiini poolt tekitatud antikehad suutelised neutraliseerima ka SARS-CoV-2 Lõuna-Aafrika ogavalgu variandiga viirustüve.

🔹 Algamas on uuring AstraZeneca ja Oxfordi COVID-19 vaktsiiniga, kus selle tõhusust ja ohutust testitakse 300 lapsel ja noorel.
🔹 Venemaa on andnud riikliku heakskiidu kolmandale COVID19 vaktsiinile, milleks on inaktiveeritud vaktsiin CoviVac ja mida on arendanud Tšumakovi riiklik teaduskeskus.

Arendaja pole avalikes kliiniliste uuringute andmebaasides vaktsiinikandidaadi kohta infot jaganud, kuid erinevad uudisteportaalid edastavad, et kolmanda faasi uuring peaks algama märtsis.

Loe rohkem ja vaata ka täiendatud koondtabelit siit👇
Jaga

Vaata ka:

Maailma terviseorganisatsiooni karm prognoos: COVID-19 ei saa 2021.a kontrolli alla.

Maailma terviseorganisatsioon WHO peab ebatõenäoliseks, et koroonaviiruse pandeemiast suudetakse tänavuse, 2021. aasta jooksul jagu saada. …

02.03: Ööpäevaga tuvastati 1113 uut covid-19 haiget. Suri 9 inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6566 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1113 ehk …

Haigekassa hüvitab suurt osa erandkorras taotletavatest ravimitest

  Eelmisel aastal taotles haigekassalt erandkorras ravimite hüvitamist 340 inimest, kellest 280 said haigekassalt ravimite …

01.03: Ööpäevaga tuvastati 1028 uut covid-19 haiget.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4900 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1028 ehk …