AnyDesk

Taas kaotas meesterahvas AnyDesk rakendusega 5000 eurot

30.11.2023 Ida prefektuuri ööpäevainfo

Ida-Virumaa

Kelmus

29. novembril alustati kriminaalmenetlust, sest Narva linnas elav 34-aastane mees langes kelmuse ohvriks. Mehele helistas end politseinikuna esitlenud inimene, kes suunas kõne väidetavale pangatöötajale. Tema palus mehel laadida telefoni AnyDesk rakenduse, luua kindlustusarve ja raha sinna kanda. Hiljem avastas mees, et tema raha on läinud võõrale kontole. Kelmusega tekitatud kahju on 5000 eurot.
Loe ka: Ärge laadige seda AnyDesk programmi, taas kaotas naisterahvas suure summa raha netikelmidele

Ähvardamine

29. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel asuvas kaubanduskeskuses ähvardasid kaks noormeest 48-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Omastamine

29. novembril alustati kriminaalmenetlust, sest Narvas Vestervalli tänaval omastati valget värvi iPhone 12. Omastamisega tekitatud kahju on 634 eurot.

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 39 Moldova, ühel Venemaa ja ühel Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

29. novembril avastasid piirivalvurid Narva piiripunkti saabunud Soome numbrimärgiga sõiduki kindalaekast Georgi lindi. Juhi tähelepanu suunati sellele, et Eestis on selline sümboolika keelatud. Inimene loovutas vabatahtlikult lindi ning jätkas oma teekonda Eestisse.

29. novembril avastasid piirivalvurid Narva piiripunkti saabunud Soome numbrimärgiga veoki salongi päikesesirmi küljest Georgi lindi. Juhi tähelepanu suunati sellele, et Eestis on selline sümboolika keelatud. Talle määrati rikkumise eest 400-eurone rahatrahv, isik loovutas lindi ning lubati sõidukiga Eestisse.

29. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljuvat Itaalia kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et juhiluba on täielikult võltsitud. Dokument võeti ära, määrati rahatrahv 200 eurot ja mees lubati Venemaale.

29. novembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis kaubikut, kust leiti lumesaani ostu-müügi leping. Dokumentide kontrollimisel selgus, et esitatud ostu-müügilepingu allkiri on võltsitud. Ostu-müügileping võeti hoiule. Isik suunati tagasi Eestisse ja temaga tegeleb edasi Maksu- ja Tolliamet.

Vaata ka:

25

OLULINE: Ilmateenistus väljastas esmaspäevaks kogu Eestile esimese taseme hoiatuse

Eesti hoiatused 17.06 päeval sajab mitmel pool äikesevihma, kohati on sadu tugev, võimalik ka rahe

Ukraina

Peaminister Ukraina rahutippkohtumisel: õiglase ja kestva rahu tagab Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse täielik taastamine

Peaminister Kaja Kallas rõhutas eile ja täna Šveitsis Bürgenstockis toimunud Ukraina rahutippkohtumisel, et president Volodõmõr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *