Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
vaccination g7541323ea 640

Taanis koroona olukord järjest hullem, näomaskid ja koroonapassid tahetakse tagasi tuua

Taanis, kus kaotati seoses kõrge vaktsineeritusega kõik piirangud, on koroona olukord järjest hullem, mistõttu tahetakse näomaskid ja koroonapassid tagasi tuua.

Taanis ei loeta enam koroonat ohtlikuks nakkushaiguseks ning kõik piirangud kaotati 10. septembril. Pärast seda on Taanis koroonaga nakatumiste arv plahvatuslikult kasvanud. Eile laupäeval lisandus 1671 uut nakatumist ja 4 koroonasurma.

Nakatumised kasvavad üle kogu Taani, aga kõige enam pealinna Kopenhaageni piirkonnas. Kõrge nakatumiste arvu tõttu võeti uuesti kasutusele koroona kiirtestid. Esimesed kiirtestimise kohad avati laupäeval.

Taani terviseminister Magnus Heunicke ütles, et testimas peavad käima nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed. Enamus ehk 55 protsenti uutest nakatumistest on olnud täielikult vaktsineeritud inimestel.

Terviseaminister ütles ka seda, et kui nakatumiste arv kasvab, siis võetakse Taanis uuesti kasutusele näomaskid ja koroonapassid. Terviseametnikud juba nõuavad koroonapasside kasutuselevõttu.

Taani terviseameti prognoosi kohaselt kasvab eelolevatel nädalatel koroonapatsientide arv haiglates. Kahe viimase nädala jooksul on koroonapatsientide arv kahekordistunud 100 pealt 200 peale. Järgmistel nädalatel kasvab see 250-300 peale.

Prognoositakse, et novembri keskpaigas võib Taanis igapäevaselt lisanduda 3200 uut koroonaga nakatumist.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!