Sunday , 20 June 2021
synlab

Synlab alandab oluliselt koroonatesti hinda.

Tänu varasematele investeeringutele, protsesside efektiivistamisele ja odavamatele laborivahenditele saab Synlab pakkuda 1. jaanuarist tervishoiuteenuse osutajatele ja tasulise testi tellijatele koroonatesti senisest oluliselt odavamalt.

 

Perearsti saatekirjaga on Eesti elanikele testimine jätkuvalt vabatahtlik ja tasuta, selle teenuse eest tasub terviseamet vastavalt koroonaviiruse proovide võtmise ning võetud proovide testimise riigihanke tulemuste alusel sõlmitud lepingule. 2021. aasta alguses jõustuv hinnamuutus puudutab ennekõike tervishoiuteenuse osutajaid, kellele hakkab üks koroonatest maksma Eesti Haigekassa hinnakirja järgi 51,81 eurot. Samuti väheneb hind kõigile, kes soovivad teha tasulist testi, mis maksab Synlabis koos proovivõtu ning isikukaitsevahendite lisakuluga nüüd 58 eurot.

 

Ninaneelust võetava koroonatesti hind kujuneb väga mitmete protsesside ja materjalide kulu põhiselt. Esiteks läheb tarvis proovide kogumiseks ja laborisse transpordiks erinevaid vahendeid, milleks on isikukaitsevahendid, proovivõtutarvikud, materjalid proovide pakendamiseks ja transpordiks, samuti logistikaautod. Teiseks tuleb proove analüüsida, kas neis sisaldub koroonaviirust või mitte. Selleks on vaja spetsiaalseid vastava ohutustasemega laboriruume, mitmesugust aparatuuri, reagente, tarvikuid ja nii edasi. Kolmandaks tuleb üleval hoida kogu taustsüsteemi ehk spetsiaalselt välja töötatud IT-lahendusi testimisaegade broneerimiseks, saatekirjadega toimetamiseks, perearstide ning teiste tellijate ja labori infosüsteemide vahel tellimuste, tulemuste ja muude andmete operatiivseks vahetamiseks, mis omakorda nõuavad turvalisi tarkvaralahendusi.

 

Neljas ja kõige olulisem faktor ühe koroonatesti vastuse saamisel ja hinna kujunemisel on inimesed. Iga prooviga tegeleb ligi 20 inimest, kokku on avaliku testimisega seotud üle 650 erineva meditsiiniasutuse töötaja – kõnekeskuse, testimispunktide ja labori personal, proove transportivad autojuhid, protsesse toetavad IT, ostu-ja laospetsialistid, personalitöötajad jpt. Tuhandete testide analüüsimise nimel käib Synlabis töö ööpäevaringselt ja seitse päeva nädalas.

 

Koroonatestide hinna langetamine nii suurelt oli võimalik tänu juba 2020. aastal tehtud investeeringutele, laboritegevuste jätkuvale automatiseerimisele ning tugiprotsesside optimeerimisele. Samuti võimaldas terviseametiga sõlmitud uus, 2021. aasta lõpuni kehtiv koostööleping teha senisest suuremahulisemaid proovivõtu- ja laboritarvikute, isikukaitse- ja muude vahendite tellimusi, tänu millele saab uuest aastast pakkuda neljandiku võrra odavamat testi hinda.

Ka sertifikaat on nüüd soodsam või tasuta. Novembrist tuli Synlabis välja TESTI mobiilirakendusega, kus testi.me lehelt alla laetavas rakenduses on võimalik senise tasulise sertifikaadi asemel endale see ise tasuta genereerida. Kel soov saada esindusest paberkujul sertifikaati, siis senise 13 euro asemel maksab see nüüd seitse eurot.

Synlab Eesti on avaliku testimise üks eestvedaja koostöös Medicumiga. 2020. aasta jooksul on laboris tehtud 500 000 koroonaviiruse PCR testi ninaneelumaterjalist. Synlab osaleb proovide võtmises, korraldab logistika üle Eesti ning ööpäevaringse proovide analüüsimise laboris, vastuste edastamise digilugu.ee keskkonda.

Allikas. BNS

 

Jaga

Vaata ka:

Pohja Eesti Regionaalhaigla

Regionaalhaigla EMO on tugevalt ülekoormatud

Regionaalhaigla EMO on tugevalt ülekoormatud Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond (EMO) on tugevasti ülekoormatud ja palub …

13074736t1hd2da

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4740 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 61

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4740 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 61 ehk …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Inglismaal on hakanud koroonasse surema täielikult vaktsineeritud inimesed

Inglismaal on hakanud koroonasse surema täielikult vaktsineeritud inimesed Inglismaal levib kulutulena koroona India variant ja …

13074736t1hd2da

13.06: Ööpäevaga tuvastati 37 uut covid-19 haiget.

11.06: Ööpäevaga tuvastati 37 uut covid-19 haiget. Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2751 koroonaviiruse testi, …