Uudised

Suurem torm tuleb täna. Päästeamet soovitab kodus olla

Riigi ilmateenistus hoiatab, et 21.11 pärastlõunal tugevneb järk-järgult lõuna- ja edelatuul sisemaal puhanguti 15-18, rannikul 23-25, saarte rannikul kuni 28 m/s. Hilisõhtul ja öösel sajab Kesk- ja Ida-Eestis lörtsi, sadu on paiguti tugev ja nähtavus halb. Liiklusolud halvenevad.

 

 

🏠 #Püsikodus ning hoia toas ka lemmikloomad.
⚡ Arvesta võimalike elektrikatkestustega. Lae mobiiltelefoni aku, otsi taskulamp jne
🔦 Elektrikatkestuse korral kasuta valgusallikana pigem patareidel töötavat taskulampi, mitte küünlaid.
📞 Kui elekter ära läheb, teavita sellest oma teenusepakkujat.
🔥 Väldi kütmist, sest tugev tuul võib mõjutada korstna tavapärast tõmmet.
📻 Jälgi uudiseid ja teisi infokanaleid värskete prognooside ja käitumisjuhiste saamiseks. Varu joogivett, toitu, patareisid ja autokütust.
👵 Veendu helistades, et sinu tutvuskonna eakatega on kõik korras.
🚗 Pargi sõiduk lagedale või garaaži, aga mitte suurte puude alla.Ära sõida autoga. Kui sõit on vältimatu, tangi auto ning võta kaasa laetud mobiiltelefon. Sõidukit juhtides vali sobiv kiirus. Arvesta, et teele võib takistusi kukkuda.

 

Kiire ilmamuutus tulekul

Laupäeval (21.11) jõuab läänevoolus Norra merele uus ja väga aktiivne madalrõhkkond, mille kaguserv laieneb jõuliselt üle Skandinaavia. Selle mõjul muutub õhtul ilm Läänemere ääres tormiseks ning oma osa sellest saame ka meie.

⛅️ Päeva esimene pool on rahulikum ja olulise sajuta (vaid mõni üksik sabin siin-seal), mitmel pool näitab ennast ka päike. Õhutemperatuur on ennelõunal sisemaal veel 0°C ümbruses, lõunaks tõuseb +1..+6, saartel kuni +8°C-ni. Keskpäeva paiku hakkab alates saartelt pilvkate tihenema ja tuul tugevnemise märke näitama. Pärastlõunaks jõuab sinna ka vihm, mis õhtul edasi mandri lääneserva laieneb.

❗Edela- ja lõunatuul tugevneb 5-10, rannikul puhanguti 15, õhtu poole Lääne-Eesti rannikualadel kuni 25, saartel vastu Läänemerd kuni 28 m/s.

❗Tugeva tuule ning vihma- ja lörtsisaju tõttu ööl vastu pühapäeva (21.-22.11) teeolud järsult halvenevad. Õhutemperatuur on öö hakul ida pool 0°C lähedane, Lääne-Eestis +2..+8°C. Puhub tormine edela- ja lõunatuul, sisemaal on puhanguid 15-18, saartel ja rannikul kuni 25 m/s. Sadu laieneb üle maa, lääne pool sajab vihma ja sekka ka lörtsi, Kesk- ja Ida-Eestis sajab enamasti tihedat lörtsi. Aga on ka võimalik, et ida- ja kaguosas tuleb algul mõnda aega hoopis lund enne sooja frondi saabumist. Sellisel juhul võib maapinnale ajutine lumevaip tekkida. Teedel on libeduseoht! Hommikuks pöördub tuul läände ja annab veidi järele. Päev tuleb hoovihmade ja plusskraadidega.

#igailmaga #tormtulekul #tugevtuul #külmlähebsoetuleb #sadu #libeduseoht

Jaga
Back to top button