Sunday , 1 August 2021
suvi 2

Suur suvine ilmaprognoos 2021: missugune tuleb suvi Euroopas?

Suur suvine ilmaprognoos 2021: missugune tuleb suvi Euroopas?

Võrreldes eelmise aastaga tõotab 2021. aasta suvi reisimise seisukohalt tulla oluliselt suuremate võimalustega. Trip.ee jätkab iga-aastast traditsiooni ning avaldab ilmaportaalis Accuweather koostatud Euroopa suvise ilmaprognoosi. Accuweatheri prognoosi näol on tegemist eelkõige suvele tooni andvate üldiste kliimamustrite ülevaatega. Nende varasemate aastate üldprognoosid on osutunud mõõdukalt täpseks.
kaart1

Hispaania, Portugal ja Itaalia: kuum ja kuiv

Kes sel suvel Euroopas kuumust otsib, peab vaatama Portugali, Hispaania, Lõuna-Prantsusmaa ja Itaalia poole, kuhu jõuab Põhja-Aafrikast pärit soojus. Samas ei tõuse temperatuurid ülemäära kõrgeks. Vahemere äärsed temperatuurid peaks olema keskmiste lähedal läbi terve suve, mille ülemine ots juunis ulatub 21-26 kraadini C, tõustes juulis 26-34 C juurde. Augustis hakkavad temperatuurid taas veidi langema. Sademeid tuleb sel aastal alla normi. Kokkuvõttes kuum ja kuiv suvi.

Kesk-Euroopa: soojus lõunast levib ka siia

Hispaaniast ja Itaaliast levib kuumus Ühendkuningriigi lõunaossa, Põhja-Prantsusmaale, Belgiasse, Saksamaale, Poola lõunaossa, Ukrainasse ja Balkani riikidesse. Samas ei tähenda see seda, et igal pool oleks samaaegselt ühtlaselt soe. Pigem on oodata lainetena levivaid piirkondlikke kuumalaineid.

Soojuse levik Euroopa lõunaosast võtab aega, seega pole tõelist kuumust Pariisis ja Berliinis oodata enne juuli lõppu ja augustit. Kui tavaliselt ulatub keskmiste temperatuuride ülemine nivoo Kesk-Euroopas juunis 19-21 kraadini, tõustes juulis 21-25 kraadini ja hakates augustis taas langema, siis sel aastal peaks temperatuurid üle keskmise püsima vähemalt osa augustit.

Sademete osas peaks Saksamaal ja Prantsusmaa, aga ka Ühendkuningriigis tulema kolmas suvi järjest, kus sademeid on alla normi. See avaldab mõju sealsele põllumajandusele. Prantsusmaal on vähemalt kolmandik viinamarjasaagist nagunii kadunud tänu aprilli alguses saabunud külmalainele.
Äikesetormide oht pole kadunud, kuid võrreldes eelmiste aastatega on nende tõenäosus väiksem. Ägedad sajuhood on pigem lokaalsed.

Briti saared: vihmane suve algus

Iirimaal, Põhja-Inglismaal ja Šotimaal tulevad esimesed suvekuud juuni ja juuli sademeterohked, kuid ülejäänud suvi tuleb vihma alla normi. Inglismaa lõunaosas on jälle vastupidine muster. Aprill oli seal aastate üks kuivemaid ja vihma pole ilmselt tulemas ka mais ja juunis. Kui niiskus augustis kohale jõuab, on kahju põllumajandusele juba sündinud.

Temperatuurid on suve alguses alla keskmise või selle lähedal (15-21 C), kuni 30 kraadini ulatuvaid temperatuure on oodata juulist augusti keskpaigani.

Balti riigid ja Skandinaavia: jahe ja niiske

Et Euroopa lõunaosast pärit kuumuse jõudmine põhja poole võtab aega, jääb keskmisest kõrgemate temperatuuride aeg selles kandis sel suvel lühikeseks.

Ühendkuningriigi põhjaosast pärit tormid blokeerivad Norrasse ja Rootsisse jõudes lõuna poolt pärit soojuse levimist põhja suunas, hoides samal ajal piirkonna sademeterikkana. Augustiks on muutlikud ilmad jõudnud Baltikumi, Valgevenesse ja Poola. See suvi tuleb Balti riikides sademeterohke, mis omakorda seab piirid sellele, kui kõrgele temperatuurid tõusta saavad.

Allikas. trip.ee

Jaga

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tartus Anne kanalis uppus meesterahvas

Tartus Anne kanalis uppus meesterahvas Eile päeval kell 12.13 sai häirekeskus teate, et Tartu Anne …

Elroni rong scaled

Elron kutsub kõiki reisijaid üles vastutustundlikule käitumisele, kandke MASKE!

Elron kutsub kõiki reisijaid üles vastutustundlikule käitumisele, kandke MASKE! Elron kutsub kõiki reisijaid üles vastutustundlikule …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Inglismaal hukkus raskes avariis Eesti autojuht

Lõuna-Inglismaal Doveri lähedal hukkus reedel liiklusõnnetuses Eestist pärit veokijuht. Kenti politsei teatel juhtus õnnetus reedel …

pension

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus Aasta algul teisest pensionisambast lahkuda otsustanud …