Friday , 17 September 2021
vabade

SUUR PÖÖRDUMINE: Alustati allkirjade kogumist „Vabade kodanike deklaratsioonile”

Täna avaldati veebilehel vabadkodanikud.ee „Vabade kodanike deklaratsioon”, mis koostati kantuna murest inimeste tervise ja heaolu, üha süvenevate ühiskondlike pingete ning vaba ühiskonna taandumise pärast Covid-19 kriisi ajal. 
Deklaratsioon lähtub eesmärgist seista vaba ühiskonna ideaali ja selle aluseks olevate põhimõtete eest. Kõige vahetumalt taotletakse deklaratsiooniga seda, et Eesti Vabariigis arvestataks ühiskonnaelu korraldamisel deklaratsioonis esile toodud põhimõtetega. Laiemas plaanis soovitakse deklaratsiooniga panustada argumenteeritud avalikku arutellu nende põhimõtete üle.

Ühtlasi on deklaratsioon mõeldud koondama inimesi, kes peavad oluliseks seista deklaratsiooni sisuks olevate põhimõtete eest Eesti ühiskonnas. Sellisena on deklaratsioon suunatud mitte ainult Riigikogule ja Vabariigi Valitsusele, vaid kogu Eesti avalikkusele.

Deklaratsioon ei ole ei otseselt ega kaudselt seotud ühegi erakonna ega muu organisatsiooniga. Samuti ei ole see suunatud ühegi uue poliitilise liikumise moodustamisele. Tegu on kodanike algatusega kõige puhtamal kujul.

Vabade kodanike deklaratsiooni tekst on sündinud rohkem kui kuu aega väldanud paljude inimeste ühise töö tulemusel. Teksti valmimisse on andnud oma panuse ligikaudu 50 inimest, kelle seas on nii juriste, teadlasi, meditsiinitöötajaid, literaate, õppejõude, ettevõtjaid, ühiskonna- ja kultuuritegelasi kui ka mitmete muude eluvaldkondade esindajad.

Juba deklaratsiooni avalikkuse ette toomise ajaks on sellele alla kirjutanud 150 inimest, kelle seas on Alar Aab, Sirje Boudinot Rüütel, Tõnis Mägi, Ülo Vooglaid, Helen Lasn, Kaari Saarma, Lembit Peterson, Mathura, Alar Tamming, Kaarel Ots, Hannes Võrno, Hedvig Hanson, Sandra Nurmsalu ja paljud teised.
Deklaratsiooniga on oodatud liituma kõik täisealised Eesti inimesed, sõltumata rahvusest, kodakondsusest või erakondlikust kuuluvusest, kes peavad selles väljendatud põhimõtteid õigeks ja tahavad, et Eesti Vabariigis arvestataks nendega riigivõimu teostamisel.

Deklaratsiooniga liitumine toimub veebilehel vabadkodanikud.ee oleva liitumisvormi kaudu. Deklaratsiooniga saab liituda ka jäädes anonüümseks.

Allikas.  Objektiiv.ee

Jaga

Vaata ka:

covid19 triniti scaled

Valitsus tegi otsuse kaotada Hiiumaal, Kihnu, Ruhnu ja Vormsi, maskikandmise kohustus

Valitsus tegi neljapäeval põhimõttelise otsuse kaotada Hiiumaal ja teistel püsiasustusega väikesaartel, nagu Kihnu, Ruhnu ja …

kiiruskaamera kast

Tartus hakkas tööle uus kiiruskaamera

Transpordiamet jätkab liiklusohtlikele teelõikudele uute kiiruskaamerate paigaldamist. Alates 17. septembrist alustas tööd uus kiirust mõõtev …

F Politsei 2

KUUM: Politsei reageeris inimröövile Tallinnas suurte jõududega. VIDEO

Politsei sai eile õhtul teate, et Tallinnas Herne tänaval vehitakse püstoliga ning üks inimene lükati …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

17.09 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 1 narko- ja 8 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 16.09.2021 kell …