DSC01163

Surma põhjustest on Eestis kolmandale kohale tõusnud koroona-surmad.

Käesoleva aasta algus on kaasa toonud surmade arvu suurenemise. Statistikaameti andmetel suri aasta esimese kaheksa nädalaga 600 inimest rohkem, kui möödunud aastal samal ajal. Surma põhjustest on kolmandale kohale tõusnud koroona-surmad.

 

Lääne-Tallinna keskhaiglas oli kolmapäeva hommikul 107 koroonahaiget ja haigla kavandab voodikohtade lisamist. Iga päevane koroonasse suremus on Eestis kasvanud üheksa kuni kümne inimeseni päevas, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

 

Aasta esimese kaheksa nädalaga suri 3398 inimest. Kõige rohkem on lahkunud neid, kelle vanus on üle 80 aasta. Neid oli rohkem kui 1700. Üle 1000 oli vanuses 65 kuni 79. Nooremaid oli alla 500. Aasta alguses on surnud 600 inimest rohkem kui mullu samal ajal.

 

Lääne-Tallinna keskhaigla juhi Arkadi Popovi sõnul annav Eestis tuvastatud liigsuremus inimestele olulist infot ja olulist sõnumit, et asjad on korrast ära.

“Meedikud rääkisid sellest juba paari kuu jooksul, et meil alates novembri keskperioodist hakkas suremus Eestis kasvama. Täna me oleme jõudnud sinna, kus see on ametlikult konstateeritud. See on tõsine sõnum,” lausus Popov.

 

 

Andmed surma põhjustest on praegu vaid jaanuari kohta. Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri juht Gleb Denissov ütleb, et kui vereringeelundite haigused on surma põhjustena tavapäraselt esikohal, siis uudis on koroonasurmade jõudmine arvult kolmandale kohale.

 

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised