Thursday , 2 December 2021
candles g6b8e1541a 640

Suri seljaajukasvajaga võidelnud 18 aastane Tony

Juuli lõpus kirjutasime seljaajukasvajaga võitlevast 18-aastasest Tonyst, kelle õde pöördus heade inimeste poole, et saata vend Saksamaale elupäästvale operatsioonile. Tony lahkus siitilmast pühapäeva õhtul kell 20.25.

Tänavu juulis palus Ly Aasalaid Facebooki postituses heade inimeste abi, et saata seljaajukasvajaga võitlev 18-aastane vend Tony Saksamaale operatsioonile, mis pidi olema tema viimane lootuskiir. Tänu kümnetele tuhandetele annetajatele laekus vaid loetud tundidega 177 000 eurot ning juba järgmiseks päevaks oli raviks vajalik summa koos.

Kallis operatsioon Saksamaal

Juuli lõpus lendaski Tony koos õe ja emaga Saksamaale, et saada parimat võimalikku ravi. «Kõik käis nagu Ameerika mäed,» tõdes Ly, öeldes, et vaid loetud päevadega võis venna seisund täielikult muutuda. «Mõni päev kimbutas ohtlikult kõrge palavik, teine päev oli jälle kõik kontrolli all.»

Saksamaal tehti Tonyle kasvaja eemaldamiseks operatsioon, lisaks paigaldati südamestimulaator ning tehti teinegi operatsioon, kuna Tony maos oli auk. Ka kõrged palavikuhood olid just viimasest tingitud.
Kui ühel hetkel näis kõik paremuse poole minevat, tuli välja, et Tonyl on kasvaja tagasi tulnud. Nimelt glioblastoom ehk kiiresti arenev pahaloomuline ajukasvaja. Kuna olukord oli arstide sõnul lootusetu, soovitasid nad Tony koju viia, et noormees saaks viimased hetked pere ja sõprade seltsis veeta. «Öeldi, et nad ei oska enam midagi teha.» Ly tunnistab, et sel hetkel kustus ka nende lootus.

 

14148739t1he088

Loe edasi SIIT
Alikas. Elu24

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …