Uudised

Suri Madis Milling – Päästeliit andis Madis Millingule postuumselt Kuldristi hoolsusmärgi

Päästeliidu teenetemärkide komisjon otsustas Madis Millingule postuumselt anda vabatahtlikku päästesse panustamise eest Suure Kuldristi hoolsusmärgi.

Päästeliidu juhatuse esimehe Piia Kallase sõnul on Millingu panust vabatahtlikku päästesse raske üle hinnata. Milling oli ühtlasi üks esimesi, kes hakkas panustama vabatahtliku pääste populariseerimisse nii avalikult kui ka riigikogus.

„Nagu ka tema komandokaaslased ütlesid – Madis oli alati olemas. Kui päästeliidu esindajad käisid riigikogus poliitikutega kohtumas, siis oli just Madis see, kes meid lahkesti vastu võttis ja alati vabatahtlike päästjate murede kuulamiseks aega leidis. Temale võis kindel olla,“ sõnas Kallas.

Vabatahtliku päästja hoolsusmärke annetatakse vabatahtlikele päästjatele hoolsa tegevteenistuse, eriliste teenete ja elupäästmise ning traditsioonide hoidmise ja edendamise eest.
Möödunud ööl suri poliitik ja näitleja Madis Milling (51), kes osales Tõdva vabatahtliku päästjana Saku lähedal tulekahju kustutamisel, kus teda tabas ootamatu terviserike ja mehe elu ei õnnestunud päästa. Kinnitamata andmetel sai mees infarkti.

“Madis Milling jõudis 3. veebruari öösel esimesena Saku vallas toimunud tulekahju sündmuskohale ja alustas päästetegevusi. Päästetööde käigus kukkus ta kokku. Teda elustas kohapeal viibinud kiirabi, kuid see ei andnud tulemusi,” teatas päästeamet.

“Mis konkreetselt juhtus, ma ei oska öelda, kuna ma ei ole arst. Eks lahkamine näitab, mis juhtus,” ütles Tõdva komando juhatuse liige Deivil Niinepuu neljapäeval ERR-ile. “Selle saab kindlasti teada, aga hiljem,” lisas ta.

Niinepuu sõnul ei ole ta veel jõudnud tutvuda, mis põleng see oli. “Olen terve hommiku jooksul tegelenud kõige muuga, perekonnaliikmetega, kogu meeskonnaga, kes olid seal sündmusel, peadirektoriga ja nii edasi. Ma ei ole jõudnud isegi vaadata, kus see sündmus toimus,” rääkis ta. Samuti ei öelnud ta, mis kella ajal õnnetus juhtus.

“Ma olen pigem targem õhtupoole, mul on endal olnud ka päris mitu sündmust. Seda kõike on natuke liiga palju ühe inimese jaoks,” ütles Niinepuu.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ütles, et Madis Milling näitas eeskujuga, kuidas panna käed külge, et teha oma elukeskkond turvalisemaks paigaks.

“Lisaks paakauto juhtimisele ja päästesündmustel osalemisele tegi Madis suurt tööd ka vabatahtliku pääste populariseerimisel nii avalikkuses kui ka parlamendis. Tunnen traagilise kaotuse puhul südamest kaasa Madise perele, sõpradele ja kolleegidele! On olnud au panustada koos Madisega suures päästevõrgustikus,” lisas Tammearu.

Kogu võrgustiku päästehoonetele heisatakse leinalipud ja päästesõidukitele kinnitatakse leinalindid.

Siseminister Kristian Jaani avaldas kaastunnet Madis Millingu perele ja lähedastele öeldes, et Madis Milling oli inimene, kes seisis nii sõnade kui ka tegudega parema Eesti eest.

“Just sellised inimesed, nende säde ja teotahe muudavad meie kodud ja meie Eesti turvalisemaks. Seepärast on ka tema ootamatu lahkumine eriti valus. Jääme leinama suure südamega riigimeest, vabatahtlikku päästjat ja sõpra,” ütles Jaani.

Milling oli aktiivne kaitseliitlane ja vabatahtlik päästja

Madis Milling sündis 24. novembril 1970 Tallinnas.
Ta õppis Tallinna Õismäe Gümnaasiumis (endine 17. Keskkool), mille lõpetas 1989 ning Tallinna Ülikoolis näitejuhtimist, mille lõpetas 1993.

Milling esines paljudes raadio ja televisiooni meelelahutussaadetes, tegi teatri- ja filmirolle.

Ta töötas aastatel 1993-2015 saatejuhina Raadio Topis, Raadio Sky Plusis, Raadio 3-s, Raadio Kukus, Vikerraadios ja Ring FM-is. Milling oli Vana Baskini Teatri näitleja 2007–2015.

Reformierakonna liige oli ta aastast 2003.

Ta oli riigikogu XIII ja XIV koosseisu liige. Samuti Saue linnavolikogu 2004–2015 ja Saue vallavolikogu liige 2017. aastast.

Milling oli aktiivne kaitseliitlane juba 1990. aastast ning teda autasustati mitmete Kaitseliidu teenetemärkidega.

Ta oli ka rockansambli Mustad Kolonelid liige, Eesti Reservohvitseride Kogu liige, Erna Seltsi juhatuse liige alates; MTÜ Saku Priitahtlikud Pritsimehed liige, MTÜ Tõdva Vabatahtlik Pääste liige. Milling kuulus ka Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS).

2020. aastal oli Madis Milling koos ema Aimiga külaline Vikerraadio saates “Käbi ei kuku”.

Jaga
Back to top button