Wednesday , 26 January 2022
48204

Sul on mustad silmaalused… loe kuidas neist vabaneda.

Mustade silmaaluste ilmnemine võib olla ebameeldiv üllatus, sest tegemist on märgiga vananemisest, ületöötamisest ja stressist ja lahti nendest saada pole sugugi kerge. Hoolimata sellest, et kosmeetika pakub laias valikus tooteid, millega võidelda mustade silmaaluste ja kortsude tekkimise vastu oleks siiski hea ka heita pilk looduslike vahendite poole, sest määrides ükskõik mida oma näole võime endale hoopis karuteene teha.

Mustade silmaaluste tekkepõhjuseid on mitmeid, esimene neist on vananemine, sest vananedes kiireneb kollageeni lagunemine ja veenid teie naha all ilmuvad järk-järgult paremini nähtavale.
Samuti on ohustatud inimesed, kes liialdavad uv-salongidega. Ka pärilikkus mängib siin oma rolli.
Kui teie nahk on õrn ja õhuke, on ta juba ette kaotanud oma eelised , halastamatud päikesekiired suudavad ruttu selliste tingmite juures oma kahjuliku töö teha.
Enne kalli silmaümbruse kreemi ostmist proovige looduslikke vahendeid, siinkohal nimekiri neist, mis lubavad aidata:

1.  Tomatimahl
 Valige selle jaoks tomatid, mis on ostetud mahetoodete seast, et valmistada tomatimahl. Kastke vatitikk tomatimahla sisse ja määrige silmaümbrustele. Jooge ülejäänud mahl ise ära. Tomatimahla joomine aitab kaasa raku- ja kollageeni uuenemisele.

2. Kurgimahl või kurgiviilud.
Mitte ilmaasjata ei näe me tihti filmides ja reklaamides naisi kurgiviiludega silmade peal, kurk on juba ammu tuntud ja teada, kui tõhus silmaümbruse turgutaja. Kurgis leidub vaske, mida on vaja kollageeni sünteesis, mis omakorda on oluline silmaümbruse nahale.
Selleks, et mustadest silmaümbrustest vabaneda, valmistage mahekurkidest mahl, kastke vatitikk sisse ja määrige nahale veerand tunniks kaks korda päevas või siis pange silmadele lihtalt kurgiviil ja laske mõjuda.


3. Külma vee kompressid.
Pange mõlema silmalau peale paariks minutiks külma vee kompress. Kasutage selleks rätikusse pandud jäätükikesi või metall-lusikat, eelnevalt külmutuskapis hoitud. Et silmaalused oleksid hästi niisutatud ja toniseeritud võite lisada tilga roosivett.

4. Kummel ja roheline tee.
Kummeli rahustav, puhastav, põletikuvastane toime aitab võidelda mustade silmaaluste vastu. Selle jaoks pange üks lusikatäis kummelit või rohelist teed 3-4 minutit keevasse vette ja niisutage kaks vatitükki seal sees. Seejärel laske vatitükkidel jahtuda ja pange külmutuskappi paariks minutiks, ning asetage silmaalustele ja hoidke veerand tundi.
5. Viigimari
Pange viigimari külmutuskappi ja lõigake ta seejärel pooleks. Pange seejärel kumbki pool silmaalustele ja laske mõjuda 4-5 minutit.

6. Sidrunimahl
Tilgutage kaks tilka sidrunimahla vatitükkidele ja pange veerand tunniks silmaalustele. Parem tulemuse saamiseks, korrake protseduuri igal õhtul. Sidrun on andnud märkimisvääseid tulemusi võitluses tugevate tumedate silmaaluste korral.

7. Uni
Unepuudus on üks peamisi põhjuseid tumedate silmaaluste ilmnemisel. Kindlustage, et võite magada vähemalt 7-8 tundi öösel.


8. Niisutus.
Silmaümbrusenahk on väga tundlik ja vajab pidevat niisutust. On hea, kui joote vähemalt 1.5 liitrit vett päevas. Samuti on vajalik kaitsta silmaümbruste piirkonda kandes nahale iga päev niisutavat kreemi.

Jaga

Vaata ka:

terviseamet

Terviseamet muutis omikroni leviku tõttu lähikontaktsete kaardistamist

Koroonaviiruse omikroni variandi kiire leviku tõttu muutis Terviseamet epidemioloogilise uuringu läbiviimise strateegiat ja keskendub esmajärjekorras …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Perearstile iga asja pärast ei pea helistama

Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller kinnitas, et perearstide koormus on tohutult tõusnud. „Inimestel …

covid 19 g829362110 640

26.01. Ööpäevaga tuvastati 5845 uut covid-19 haiget. Suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest

26. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 287 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid 19 gbff4c208a 640

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul lõppeb koroonapandeemia siis, kui inimesed lõpetavad sellesse uskumise.

Arvatakse, et Omikron lõpetab pandeemia, aga tegelikkuses on nii, et senikaua, kuni inimesed on hirmul …