Esmaspäev , 4 detsember 2023
aiatood

Sügisesed aiatööd

Sügis on suurepärane aeg aiatöödeks, et aed tulevaks talveks ette valmistada. Hea uudis on see, et suvekuumus on läinud ning aiatöid on üldiselt meeldivam teha. Praegune hea töö annab tulemusi kevadel, kui sinu elu aias taas tärkab. Sinu abistamiseks oleme koostanud nimekirja kõige olulisematest sügishooaja aiatöödest.

AIATÖÖ NR. 1. SÜGISKORISTUS
Sügis on parim aeg, et teha aed puhtaks kõikidest ebameeldivatest ja ebavajalikest asjadest ning et anda sellele kõik vajalik, et kevadel taas õitsele puhkeda. Esmalt pead püsikutelt, roosidelt ja põõsastelt eemaldama haiged ja mahakukkunud lehed. Nii vähendad putukate arvu ning võimalust, et sinu taimed mõne ebameeldiva haiguse külge saaksid.

Kui su aias on puid, on sügis õige aeg, et kuivanud oksad ära lõigata ja lehed kokku riisuda. Soovitame surnud lehtedest ja muudest jääkidest komposti valmistada – nii saad oma taimedele parima loodusliku väetise, lisaks ei pea sa muretsema, kuhu kogu biolagunev prügi panna.

AIATÖÖ NR. 2. VÄETAMINE
Sügis on ka õige aeg, et aeda väetada – kuid mitte kõike! Väeta ainult mulda, milles kasvavad püsikud, põõsad ja puud. Ole ettevaatlik, et sa okstele ja tüvedele liiga palju väetist ei paneks, sest see võib suurendada ebameeldivate taimehaiguste riski.

Kui meie ülaltoodud nõuandest kinni pead, saad väetisena kasutada oma komposti. Nii säästad väärtuslikku raha ja aega, lisaks annad taimedele järeleproovitud looduslikku väetist, mis ei sisalda ühtegi küsitavat koostisosa.

AIATÖÖ NR. 3. ISTUTAMINE
Sügis on aasta viimane aeg, mil saad aias edukalt taimi istutada ja ümber istutada. Istuta taimed, mida soovid alles jätta soovitud kohta ümber; kasta neid kindlasti aeg-ajalt, kui vihma pole piisavalt sadanud.

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!