Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
light 1551386 1920

 Sudaani riigipöördekatses on hukkunud ligi 100 inimest

Võimuvõitluses Sudaani armee ja paramilitaarse rühmituse RSF vahel on surma saanud kümned, vigastada sajad tavakodanikud. Kokkupõrked puhkesid pingete tõttu seoses riigi kavandatava üleminekuga kindralite juhitud riigist tsiviilvõimule.

Pealinna Hartumi elanikud olid sunnitud põgenema kuulirahe eest, samal ajal kui konkureerivad väed võitlesid presidendipalee, riikliku telejaama, armee peastaabi ja teiste strateegiliste sihtmärkide pärast, kirjutab BBC. Kokku on riigis hukkunud vähemalt 97 tsiviilisikut, vigastada saanuid on vähemalt 350 ringis.

Leekides lennuk

Alates 2021. aasta riigipöördest on riiki juhtinud kindralid. Lahingud käivad riigi tegelikule juhile kindral Abdel Fattah al-Burhanile lojaalsete armeeüksuste ja RSFi vahel, mida juhib Sudaani asejuht Mohamed Hamdan Dagalo, tuntud ka kui Hemedti. Viimane ütles, et tema väed jätkavad võitlust seni, kuni kõik sõjaväebaasid vallutatakse. Vastuseks välistasid Sudaani relvajõud läbirääkimised „kuni poolsõjalise RSFi laialisaatmiseni“.

loe edasi siit

ohtuleht.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!