Wednesday , 26 January 2022
Rahvaloendus

Statistikaamet: Tänaseks on end rahvaloendusel e-loendanud ligi 150 000 inimest

Rahvaloenduse e-küsimustiku kaudu on tänaseks, 6. jaanuariks vastuseid laekunud ligi 150 000 inimese kohta. Ankeetide täitmisel on naised olnud meestest märksa aktiivsemad. Lühikesele küsimustikule on aega vastata 22. jaanuarini.

Statistikaameti rahvaloenduse projektijuht Liina Osila märkis, et esialgse hinnangulise statistika järgi on selgelt näha, et pühade ajal oli e-küsimustiku täitmise aktiivsus väiksem, kuid nüüd on iga päevaga vastajaid üha rohkem. „Aega vastata on 22. jaanuarini ning igaüks saab enne seda ka personaalse kutse e-kirjana. Seda ei pea aga ära ootama, rahvaloendus.ee veebilehe kaudu võib kohe vastama asuda. Kohustuslikku valimisse kuuluvad inimesed peaksid praeguseks olema kätte saanud ka kutse paberkandjal,“ märkis Osila.

„Eriti kutsun üles osalema inimesi Ida-Virumaalt, sest seal on seni aktiivsus olnud kõige väiksem. Seal on vastused andnud kõigest ligi 4% elanikest. Praegused andmed näitavad ka naiste märksa suuremat aktiivsust – 61% ankeedi täitnutest on olnud naised ja 39% mehed,“ lausus Osila.
Liina Osila kutsub kõiki e-loendusel kaasa lööma, sest iga vastus läheb arvesse ja nii saadakse täpsemad tulemused. Küsimustikule saavad vastata kõik, kelle püsielukoht on Eestis.

Rahvaloenduse e-küsimustikku saab täita kuni 22. jaanuarini. Seejärel, 1.–28. veebruarini kogutakse rahvaloenduse küsitlejate abiga andmeid nendelt kohustuslikku juhuvalimisse sattunud inimestelt, kes mingil põhjusel ei saanud või ei jõudnud e-küsimustikku täita. Rahvaloenduse tulemusi hakatakse järk-järgult avaldama alates juunist 2022 kuni aasta lõpuni.

E-küsimustikku saab täita rahvaloendus.ee kodulehel tuvastades ennast ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga. Ankeedi täitmine võtab aega umbes viis minutit inimese kohta.

Ankeet hõlmab vaid küsimusi, mille kohta teadlased, ametnikud ja organisatsioonid infot vajavad, kuid registritest täna veel vastuseid ei leia. Küsimused puudutavad näiteks võõrkeelte ja murrakute oskust, usulist kuuluvust ja terviseseisundist põhjustatud elulisi piiranguid.

Lisainfo: www.rahvaloendus.ee.

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM. Teisipäev 27.01- Sajab lund, lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur tõuseb -5..+3°C

Öösel: Pilves ilm. Lumesadu liigub läänest ida poole, kohati tuiskab, Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks …

pension

Valitsus algatas riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu,

Valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu (475 SE) on esitatud …

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …