Neljapäev , 21 september 2023
euro gd46711e45 1280

Sotsid tahaksid erakorralise maksuga võtta pankadelt 951 miljonit

Sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets saatis koalitsioonipartneritele pöördumise, milles teeb ettepaneku kolme aasta jooksul võtta pankadelt erimaksuga kokku 951 miljonit eurot.

“Meil on kaks probleemi kokku langenud. Ühelt poolt on euribori tõusust tulenevalt kasvanud pankade intressitulud pretsedenditult suureks, vähendades inimeste ostujõudu ja ettevõtete võimekust investeerida ning laieneda, pidurdades majanduskasvu üldiselt,” seisab kirjas.

“Teisalt oleme riigieelarve kokkupanemisel jõudnud olukorda, kus eelarvekriteeriume on raske täita, kuna kärpida pole võimalik ja tuluallikad piisavalt lahendusi ei paku,” lisas Läänemets.

“Õiglasemat majanduskeskkonda ning eelarve rasket seisu silmas pidades teeme sotsiaaldemokraatide poolt ettepaneku rakendada Eestis pankade suurtele intressituludele solidaarsusmaksu. Ettepaneku aluseks on Leedus rakendatav skeem, kus võetakse varasema nelja aasta keskmine intressitulu, lahutatakse praegusest ning saadud summast pool maksustatakse 60 protsenti,” seisab kirjas.

 

allikas: err.ee

Vaata ka:

MG 5770 850x560 1

Ministeerium tahab töötutoetuste pealt kokku hoida kuni 130 miljonit eurot

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tahab järgnevatel aastatel kokku hoida üle 155 miljoni euro, lõviosa sellest leitakse …