Erakorralised uudised
photo 1589296290393 a1f57c204a4e

Sotsiaalmeedias kaaslast otsivatel meestel tasub vältida pilte, kus ollakse koos kassiga.

Veebist kaaslast otsides on esmamulje väga oluline. Peaaegu pooled suhtlusportaalide kasutajad usuvad, et suudavad pildilt hinnata inimese isikuomadusi. Kui koerast võib pildil olla isegi kasu, et mehed köidaksid naisterahva tähelepanu, siis kassiga piltidel on hoopis teistsugune mõju, nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Kaks maailma rikkaimat meest pesevad ise nõusid. Põhjus ei ole jätkuvas ahnuses, sest nende rikkus pole rajatud pesuvahendite ärile. Neile meeldib nõusid pesta. Mõlemad on IT-valdkonna kröösused. Bill Gates Microsoftiga ja Jeff Bezos Amazoniga. Mõne aasta eest antud intervjuudes märkisid mõlemad nagu ühest suust, et nõudepesu on nende igapäeva elu armastatud rutiin.

Bezos väitis, et küürib nõusid igal õhtul ja peab seda kõikidest oma ettevõtmistest kõige seksikamaks tegevuseks. Paar aastat pärast nimetatud intervjuud leidis abikaasa, et aeg on kooselu lõpetada. Ettekäändeks toodi Bezose telefonist meediasse lekkinud ja võimalik, et nõudepesemistest pausi ajal tehtud ilma riieteta pildisõnumid abieluvälise naisega.

Arvatavasti ei saa miljardäriks nõusid pestes, kuid miljardär võib nõudepesust kasu saada. Samast hüvest saavad osa kõik töise stressi ja rutiiniga kokku puutujad. Puhtus on hea, aga siin on peidus midagi muud. Selleks on tavapärasest vabam mõtlemine. Kultuuriloost leiab näiteid, milles ilmutavad head ideed end duši all.

Vähemalt ühes uuringus leiti, et mõni minut teadlikult seebise sooja veega nõude küürimine langetas umbes veerandil eksperimendis osalejatel närvilisust. Sarnase suurusega valimi osas kasvasid innustus ja inspiratsioon. Ainuke eeldus kirjeldatud hüvede kogemiseks oli suhtumises, kuidas nõudepesu endale teadvustati.

Eksperimendis rakendati kahte sekkumist. Ühel puhul lugesid osalejad enne nõudepesuga alustamist paar neutraalset lauset ees ootavast tööst. Teisel juhul etteloetud tekstilõik kutsus endale teadvustama, et ajal kui nad pesevad nõusid, nad seda ka enda puhul märkaks. Eesmärk oli olla nõudepesu suhtes mindful. Vahest just see seletabki Jeff Bezose lusti. Ta ei võtnud pesemist tööna, vaid lubas endale midagi, mis on elamise osa, kui vaid seda märgata osatakse.

Gatesi ja Bezose rikkused on teenitud, mitte päritud. Üks juhib maailma suurimat kaubandusorganisatsiooni ja teine jagab maailma suurima filantroopia fondi kaudu raha üle maailma paiknevatele heategevuslikele algatustele, sealhulgas Covid-vaktsiini arendamiseks. Eeldatavalt on mõlema mehe päev pikitud intensiivsete otsustamisprotsesside, strateegiliste nõupidamiste ja lugematute tõsisemat laadi asjaajamistega.

Usutavalt täidavad nende ärkveloldud aja mitmesugused mured, probleemidest tulenev tajutud vastutus, vajadus reageerida teiste ootustele ja võidujooks ajaga. Antud kontekstis paistab nõude pesemine tõelise õnnistusena. Kusjuures õnnistusega kaasneb võimalus vaimseks tööks, aga vabamalt ja mediteerivamalt.

Seda kõike on hea teada. Ilmselt tasub seda ka proovida. Kuid need mehed, kelles sotsiaalmeedia on lihvinud sotsiaalse kapitali signaliseerimise maaniat, peaks arvestama, et kodukesksete signaalidega ei tasu oma pilte rikastada. Tõend ei ole otseselt seotud nõudepesuga, vaid kassidega. Ühendus on siiski olemas, kui natukene mõtelda.

Veebist suhtluspartnerit otsides on esmamulje oluline. Umbes nagu raamatukaas, mis määrab tuhandete sarnaste seast, millise poe külastaja söandab hetkeks kätte võtta, et seda rohkem sirvida. Internetis suhtluspartneri otsingutel võõraste nägude seas sümpaatsema märkamiseks võib pildile antav võimalus olla sekundi murdosa. Tibatilluke samm otsijale, igavikuline ootus pildil olijale.

Vaatajatest usuvad peaaegu pooled, et suudavad pildilt hinnata inimese isikuomadusi. Sellest tulenevalt püüavad pildil olijad lisada sinna kasulikku informatsiooni välimuse, ilmete, riiete, tegevuste, erisuguse butafooriaga ja lemmikloomadega. Uuringud kinnitavad, et mehel võib koerast kasu olla võrreldes nendega, kes on pildil üksi. Kassidega on olnud soovitud mõju väiksem, mis ajendas teadlasi seda põhjalikumalt uurima.

Uuringus näidati 1388 ameeriklannale vanuses 18-24 paarikümneaastaste atraktiivsete meeste pilte kassiga ja ilma. Iga pildi puhul paluti vastata, kas mulje on maskuliinne või feminiinne, kas pildil olijas on nn kohtinguainest ja mida loetakse välja nende isikuomaduste kohta. Enamus naishindajaid pidasid kassiga mehi väiksema kohtingu potentsiaaliga kandidaatideks. Lisaks peeti neid rohkem neurootilisteks ja vähem mehelikeks.

Tulemus üllatas uuringu korraldanud teadlasi. Nad pakkusid, et põhjus võib olla kultuuris, esmalt otsitavatest maskuliinsuse signaalides jmt. Nähtust olevat veel vähe uuritud ja suurem töö on alles ees. Kaugelt, ilma füüsilise kontaktita pildipõhiste suhtlusvormide ajastu on alles noor aga ilmselt teel muutumaks uueks normaalsuseks.

Võimalik, et kassiga, nõusid pesev miljardär tunduks vägagi mehelik. Ülejäänud meestel tasub mõlemad oma ellu lisada, arvestades nende mõju stressi maandamisele ja vabamale mõtlemisele. Partneri otsingul riskite jääda aga kassiga koos nõusid pesema.

Vaata ka:

mees 1

Sa ei ole üksildusele määratud: kuidas leida leevendust “kroonilise vallalise sündroomile”

Paljud inimesed tunnevad end mingil hetkel oma elus vallalisena ja see on täiesti normaalne. Siiski

jonathan j castellon be8AmxavYp8 unsplash

Kohtingul enesekindla mulje jätmine: 5 lihtsat nippi

Esimesel kohtingul enesekindla mulje jätmine võib tunduda keeruline, aga ära muretse! Siin on 5 lihtsat

error: Sisu on kaitstud!