2.3 C
Tallinn
Neljapäev 16. märts 2023
UudisedSotsiaalkindlustusameti andmeleke kestis kümme kuud

Sotsiaalkindlustusameti andmeleke kestis kümme kuud

Eesti Päevaleht kirjutas möödunud nädalavahetusel, kuidas sotsiaalkindlustusamet avaldas inimliku eksituse tõttu Ametlikes Teadaannetes dokumente, mis olid mõeldud asutusesiseseks kasutamiseks. See tähendab, et dokumentides oli detailset infot inimeste eraelu kohta, mis ei puutu võõrastesse inimestesse. Ometi olid mõned sellised dokumendid avalikult internetti riputatud ning nii saigi lugeda nii rongaisade kohta, kes pole lapsele elatist maksnud, aga ka laste kohta, kes on vanematest eraldatud ja nüüdseks turvakodu hoole all.

Toona ei osanud sotsiaalkindlustusamet öelda, kui kaua nad dokumente kogemata avalikustasid. Nüüdseks on teada, et leke sai alguse mullu 20. mail ning kokku olid avalikud 103 sotsiaalkindlustusameti ettekirjutust, mis sisaldasid isikuandmeid. „Avastamise hetkel oli avalikult üleval 40 ettekirjutust. Eemaldasime dokumendid kohe peale teavituse saamist, ka arhiivist,“ ütles sotsiaalkindlustusameti kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristin Rammus. Lisaks esitas sotsiaalkindlustusamet inspektsioonile rikkumisteate.

„Samuti võime kinnitada, et tegemist oli kahetsusväärselt tõepoolest inimliku eksimisega,“ ütles Rammus. Tema teada pole ükski inimene, kelle andmed avalikult internetis rippusid, nendega ühendust võtnud.

loe edasi siit

epl.delfi.ee

Veel artikleid