Friday , 24 September 2021
covidtoend

Sotsiaalkindlustusamet hakkab välismaalastele EL COVID tõendeid väljastama

Eestlased ja Eesti isikukoodi omavad välismaalased, kes ei saa endale ise patsiendiportaalis EL COVID tõendeid luua, saavad selleks avalduse esitada kõigis Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktides.

Sotsiaalkindlustusameti peadirektori Indrek Holsti sõnul on EL COVID tõendid muutunud lahutamatuks osaks reisimisel, aga ka siseriiklike ürituste ja kohtade külastamisel, mistõttu oli vajalik muuta abi tõendite loomisel kättesaadavaks laiemalt üle riigi ja kõigile inimestele. „Sotsiaalkindlustusameti teenindusbüroodes tõendite väljastamine on igati loogiline lahendus, sest meil on olemas vajaminev teenindusvõrk. Nii saamegi aidata vähesema digivõimekusega inimesi ning näiteks välistöölisi ja –üliõpilasi, kellel ei ole Eesti autentimisvahendeid,“ selgitas Holst. Ta lisas, et ühtlasi on tegemist hea näitega, kus erinevad riigiasutused leiavad ühise eesmärgi nimel koostöös kiireid lahendusi.
Seni väljastas EL COVID tõendeid Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) Tallinnas. „Huvi on olnud väga suur – kahe kuuga on patsiendiportaalis genereeritud ligi pool miljonit digitaalset COVID tõendit, millest enim on loodud enda vaktsineerituse tõendamiseks,“ rääkis TEHIKu direktor Katrin Reinhold ning lisas, et kuigi teenus on hästi vastu võetud, on ka neid, kes vajavad tõendite loomisel abi. „Oleme rõõmsad, et Sotsiaalkindlustusamet meile sellega appi tuleb.“ Lisaks pakuvad tõendite loomisel abi ka kohalikud omavalitsused ja raamatukogud.

Jaga

Vaata ka:

laps

OLULINE: Alaealiste jaoks muutub reisimise ja koolisisese huviharidusega seonduv COVID regulatsioon

Valitsus täpsustas COVID regulatsiooni seoses laste ja alla 18aastaste või sel õppeaastal 19aastaseks saavate noorte …

relv

Raplamaal toimus tulistamine.

Neljapäeval 23.09 laekus politseile teade, mille kohaselt Aespas ühe busspieatuse juures kuuldi laske. Väljakutsele reageerinud …

RK Mart Helme

Mart Helme: Irja Lutsar ei ole teadlane, ta on saamatu pensionär.

Eesti Vanemate liikmetega kohtumisel seadis EKRE aseesimees Mart Helme kahtluse alla teadusnõukogu juhi Irja Lutsari …

203382864 10227024274727464 544050193774459810 n scaled

POLITSEI PALUB ABI! Kas nägite pealt, kes laskis Vändras toonekurge, mille tagajärjel ta suri.

Pärnu politseijaoskond palub abi, selgitamaks välja, mis juhtus möödunud kuul Vändras valge-toonekurega, kelle vigastused olid …