Uudised

Sotsiaaldemokraadid valisid uueks esimeheks Lauri Läänemetsa

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) üldkogu valis laupäeval erakonna uueks esimeheks Lauri Läänemetsa.

Läänemetsa poolt andis hääle 234 saadikut, Sikkuti poolt 197 häält.

Üldkogul interneti vahendusel osalenute e-hääletuse võitis Läänemets, kes sai 78 häält, Sikkutile anti 64 e-häält.

Läänemets esitas enda poolt erakonna peasekretäri kandidaadiks riigikogu liikme Eduard Odinetsi, kelle üldkogu ka kinnitas.

Sotsiaaldemokraadid otsustasid suvel, et enne kohalike omavalitsuste valimisi 17. oktoobril juhte ei vahetata ning erakonna uus juhtkond valitakse hiljemalt veebruaris.

Viimased kaks ja pool aastat erakonda juhtinud Indrek Saar otsustas uueks ametiajaks mitte kandideerida. SDE senine esimees Indrek Saar teatas 19. oktoobril, pärast kohalikke valimisi, et ei kavatse uuesti esimeheks kandideerida.

Üldkogul esinenud SDE peasekretär Rannar Vassiljev ütles erakonna majandusaasta aruannet tutvustades, et parteil oli aastavahetuse seisuga 100 000 eurot kohustusi panga ees, mis likvideeritakse septembriks, et minna puhtalt lehelt 2023. aasta kevadel peetavatele riigikogu valimistele.

Üldkogu jätkub uue peasekretäri kinnitamise, aseesimeeste ja erakonna teiste juhtorganite valimiste, aruandekõnede ning sõnavõttudega. Üldkogu lõpeb kella 18 paiku. Viimaseks päevakorrapunktiks on uue esimehe kõne.

Alliaks. Err.ee

Jaga
Back to top button