Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 10 30 at 15.52.52

Soomes hakatakse sõjaväkke kutsuma lisaks meestele ka naisi

Soome parlamentaarne ajateenistuse komitee valmistab ette raportit, mille kohaselt hakatakse naisi kutsuma sõjaväkke meestega võrdsel alusel.

See tähendab, et naisi enam ei paluta, vaid kästakse sõjaväkke minna. Praktikas tähendab see, et naised enam ilma karistuseta ajateenistusest ei pääse, vahendab Helsingin Sanomat.

Praeguse seaduse järgi on Soomes ette nähtud loata kutsest eemalehoidmise eest rahaline karistus. Komitee aseesimees Joonas Könttä ütles, et naiste ajateenistus hakkab olema samadel alustel mis meestel.

Kutse peamine ülesanne on määrata sõjaväekohuslase valmisolek ajateenistuseks ning panna paika ajateenistuse aeg ja koht. Kui Soomes on ajateenistus kohustuslik vaid meeste jaoks, miks siis hakatakse naisi kutsuma?

Könttä ütles, et Soome süsteem põhineb riigikaitsesoovil ja -vaimul. Riigikaitsesoovi suurendab see, kui kogu aastakäik saab kutse. Mõlemad sugupooled on siis võrdses seisus.

Könttä ütles, et pole kartust, et nii naiste kui meeste kutsumine suurendab sugupoolte ebavõrdsust.

Soomes on kavas ajateenistuses ka muid muudatusi, et ka kehaliselt vähem võimekad saaksid ajateenistuse läbi teha.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!