Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
soome

Soome valitsus otsustas sulgeda osa riigi idapiiri piiripunkte.

Soome valitsus on tänasel neljapäeval, 16. novembril teatanud oma otsusest sulgeda osa riigi idapiirist, sealhulgas Vaalimaa, Nuijamaa, Imatra ja Niirala piiripunktid alates 18. novembrist 2023. Selle muudatusega keskendutakse rahvusvahelise kaitse taotluste vastuvõtmist Vartiuse ja Salla piiripunktides.

Peaminister Petteri Orpo rõhutas, et see otsus on tehtud kiiresti ja resoluutselt, et hoida idapiiri olukorda kontrolli all. Samuti mainis siseminister Mari Rantanen, et valitsus võib vajadusel rakendada veelgi rangemaid meetmeid ebaseadusliku sisenemise peatamiseks.

Kagu-Soomes asuvad piiripunktid on suletud alates 18. novembrist 2023 ning otsuse kehtivusajal peavad piiriületajad kasutama teisi piiripunkte, kaasa arvatud Soome kodanikud. Vartiuse ja Salla piiripunktid keskenduvad rahvusvahelise kaitse taotluste vastuvõtmisele ja nõustamisele.

Piirivalveseaduse paragrahv 16 annab valitsusele õiguse sulgeda piiripunkte ajutiselt või alaliselt, kui see on vajalik avaliku korra, riigi julgeoleku või rahvatervise kaitsmiseks. Valitsus ja võimud jälgivad olukorda idapiiril pidevalt ning võivad otsust muuta või tühistada, kui see enam ei ole vajalik.

Vaata ka:

minuaeg.com pakapikk jpg

TEST: Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime!

Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime Tee oma valik ja vali 1-6

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash jpg

Täna võib lotoõnn naeratada just neile kahele tähemärgile.

Laupäev 9.12.2023 toob endaga kaasa võimaluse, et fortuuna naeratab eriti kahele tähemärgile loteriil. Jäär: Jäärade

error: Sisu on kaitstud!