Sunday , 16 January 2022
soome

Soome valitsus on valmis tõmbama koroona hädapidurit, sest asi läheb hullemaks.

Pühade aeg on alanud ja koroonaviiruse Omikroni tüvi on jõudnud Soome. Valitsus on valmis tõmbama hädapidurit, kui koroona olukord halveneb.

Otsustavad on järgmised kaks nädalat. Kui olukord praeguste piirangutega ei parane ja haiglate koormus kasvab liiga suureks, siis tõmmatakse hädapidurit, vahendab Yle.

See tähendab, et valitsus saab kehtestada üle Soome ühesuguseid piiranguid. Üle Soome kehtivad siis igal pool ühesugused piirangud.

See tähendab eelkõige praegusest karmimaid üldisi piiranguid. Hädapidur on tööriist, mida kasutatakse enne eriolukorra väljakuulutamist.

Hädapiduriga saab näiteks kehtestada kogunemispiiranguid ja koroonapassi kasutamine neis piirkondades, kus pole koroona ulatuslikku levikut. Need piirangud mõjutaksid siis Lapimaad, kus pühadehooaeg on algamas.

Hädapiduriga saab teatud ajaks sulgeda treeningsaale, samuti saab kehtestada piirangud teatrites. Saab kehtestada reisipiiranguid.

Valitsus võib otsustada ka seda, et piiranguid ei saa enam vältida koroonapassiga. See nõuab määruse muutmist.

Praegu jälgitakse sotsiaal- ja terviseministeeriumis tähelepanelikult haiglate koormust, samuti Omikroni levikut ja seda, kuidas selle variandi vastu on abi vaktsiinidest. Kui haiglad on üle koormatud, on see piisav alus hädapiduri tõmbamiseks.

Valitsus võib hädapidurit tõmmata väga kiiresti. See nõuab valitsuse põhimõttelist otsust. Valitsus on varem väljendanud soovi hoida ühiskonda avatuna ja hädapidurit mitte tõmmata. Samas aga on võimalik vajadusel hädapidurit kiiresti tõmmata, kui tekib vajadus.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …