tokyo 5772125 1280

Soome valitsus kavandab automaksu langetamist

Soome valitsus kavandab automaksu langetamist vanematel autodel. Maksualanduse suunamisel vanadele autodele on hinnanguliselt kõige vähem mõju liikluse süsinikdioksiidi heitkoguste suurenemisele.

Valitsus kavandab maksusoodustust, mis oleks suunatud peamiselt vanematele keskmise ja kõrge heitgaasi sisaldusega autodele, vahendab MTV.

Tänase kolmapäevase, 30. augusti rahandusministeeriumi pressiteate kohaselt lähtub plaan sellest, et kütusehinna tõusuga on tõusnud eelkõige nende autode kasutuskulud.

Ettepanekuga vähendataks sõiduautodelt ja kaubikutelt võetavat iga-aastast sõidukimaksu.

Eesmärk on suunata maksualandus vanematele autodele, mida kasutavad väiksema sissetulekuga leibkonnad. Pärast 2017. aastat esmaregistreeritud autode maksustamine reeglina ei muutuks.

Maksualanduse alla kuuluvate autode aastane sõidukimaks väheneks keskmiselt ligikaudu 28 euro võrra. Maksimaalselt oleks maksusoodustus 52 eurot aastas.

Rahandusministeeriumi hinnangul on maksualanduse suunamisel vanadele autodele hinnanguliselt kõige vähem mõju liikluse süsihappegaasi heitkoguste suurenemisele.

Maksualandus hakkab kehtima 2025. aasta algusest. Uute maksubaaside järgi saadetakse aga maksuteateid juba järgmise, 2024. aasta jaanuarist.

Võrklaeva sõnul ei piisa automaksu puhul ainult registreerimismaksust

Lisaks üritab valitsus kütuseaktsiisi alandamisega pidurdada bensiini ja diislikütuse hinnatõusu.

Rahandusministeeriumi pressiteate kohaselt on eesmärgiks kompenseerida kütuselisandi kohustuse suurenemisest tingitud kütuse hinnatõus.

Aktsiisilangetus vähendab hinnanguliselt käibemaksuga bensiiniliitri hinda ligikaudu 4,4 senti ja diislikütuse käibemaksuga hinda ligikaudu 4,9 senti liitri kohta.

Aktsiisilangetus kavatsetakse jõustada järgmise, 2024. aasta alguses.

Ministeerium saadab eelnõu neljapäeval kooskõlastusringile. See lõpeb septembri keskel ning valitsuse kavatsus on esitada lõplikud valitsuse eelnõud parlamendile arutamiseks oktoobris.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

3 Sodiaagimärki, kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma (Heas Või Halvas) teisipäeval 21.05.2024

1. Kaksikud (21. mai – 20. juuni) Kaksikud seisavad silmitsi oluliste tõdede ja otsustega oma

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline