Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kuva 3

Soome toll paljastas koerte salakaubanduse organisatsiooni

Soome toll ja politsei on uurinud koerte ebaseaduslikku toomist Venemaalt Soome. Juhtum hõlmab ka lemmikloomade võltsdokumentide, lemmikloomade mikrokiipide ja ravimite riiki smugeldamist. Juhtumit uuriti kui kuritegu nii salakaubaveo kui ka maksupettusena.

Tolli ja politsei uuritud koerte salakaubaveo organisatsiooni tegevus hakkas paljastuma, kui toll leidis postisaadetiste järelevalve käigus Venemaalt Soome saadetise nimetute lemmikloomapasside ja lemmikloomade mikrokiipidega. Lemmikloomapasside järgi olid loomale tehtud vaktsineerimised, kuid passides ei tuvastatud vaktsineeritud looma.

Toll ja politsei said eeluurimisega seotud maja läbiotsimisel kätte suure hulga lemmikloomadega seotud dokumente ning nende valmistamiseks vajalikke töövahendeid, näiteks templeid. Maja läbiotsimisel konfiskeeriti ka ligi 50 erinevat ravimit, millest umbes pooled olid retseptiravimid. Kontrollimise hetkel oli korteris umbes kolmkümmend koera, kellest osa on sündinud Venemaal, osa Soomes.

Pohjanmaal elaval salakaubaveos kahtlustataval isikul on aastatel 2016–2021 olnud 180 kutsikat. Soomes on kutsikaid müüdud hinnaga keskmiselt tuhande euro ringis. Toll uurib juhtumit kahe salakaubaveo kuriteona ning politsei maksupettuse ja raamatupidamiskuriteona. Tolli ja politsei eeluurimine lõpetatakse 2023. aasta kevadel ja antakse seejärel süüdistuse esitamiseks prokurörile.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

3 sodiaagimärki, kes võivad esmaspäeval 22. aprillil oma armuelu ümber pöörata

1. JÄÄR (21. märts – 19. aprill): Jäär, sinu kirg ja energia on täna eriti

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev, 22. aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat. See on

error: Sisu on kaitstud!