Pühapäev , 3 märts 2024
Erakorralised uudised
sadam

Soome toll kahtlustab ulatuslikku maksupettust Eestist sigarettide maaletoomisel

Soome toll on koos maksuametiga uurinud sigarettide ebaseadusliku sisseveoga seotud kuriteokompleksi. Eestist ja Lätist on kaubaveoga Soome jaotamiseks toodud arvestatav kogus sigarette. Soomes välditud maksude summa on umbes kaks miljonit eurot.

Seoses kriminaaluurimisega on toll koos Eesti tolliteenistusega arestinud kaks saadetist, mis sisaldavad kokku ligi pool miljonit sigaretti. Arestimised on osa kuriteokompleksist, milles kahtlustatakse, et 2022. aasta märtsist detsembrini toodi Soome rohkem kui 20 korral kokku ligikaudu 6 miljonit sigaretti.

Uuritava juhtumi puhul on tuvastatud osa arestitud sigarettidest kui võltsitud tooted. Kaubavedude eest impordideklaratsioone ei tehtud ja makse ei tasutud ning kahtlustatakse, et sellega saavutati ligikaudu kahe miljoni euro suurune maksusoodustus.

Sigarettide illegaalset importi avastatakse järjest enam posti- ja kiirkaubaveo ning kaubandusliku kaubaveo puhul. Kaubaveo vood on Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu muutunud, kuna sõiduki- ja reisijatevedu Soome ja Venemaa vahel on oluliselt vähenenud.

Kurjategijad püüavad sigarettide illegaalseks impordiks ära kasutada legaalseid liiklusvooge ning meie jälgimise põhjal on need juhtumid sagenenud. Organiseeritud kuritegevuse avastamisel on oluline rahvusvaheline koostöö ning meie eeluurimise kontekstis on eriti oluline koostöö Eesti tolliametiga, ütles uurimisdirektor Mari Sarahete.

Eeluurimise käigus on Soomes ja Eestis vahistatud viis inimest, kellest neli on viibinud eeluurimisvanglas. Isikuid kahtlustatakse sigarettide ostmises ja Eestist Soome toimetamises. Uurimise põhjal on sigarette jagatud vähemalt Päijät-Häme ja Põhja-Karjala piirkondades. Toll on kriminaalasja uurinud kui maksudest kõrvalehoidmist ja ebaseaduslikult imporditud kaubaga kauplemist. Eeluurimine on lõpule jõudmas ning juhtum edastatakse Lõuna-Soome prokuratuurile süüdistuse esitamiseks.

eestinen.fi

Vaata ka:

man g15686e850 640

4 pisiasja, mida mehed pärast lahutust naistelt otsivad

Pärast lahutust võivad meeste ootused ja vajadused suhetes oluliselt muutuda. Nad võivad otsida omadusi ja

ian schneider PAykYb 8Er8 unsplash

3 viisi, kuidas kedagi nii hästi armastada, et ta tunneks end teie suhetes turvaliselt

Armastuse väljendamine viisil, mis paneb teie partneri end suhtes turvaliselt tundma, on suhete alustala. Siin

error: Sisu on kaitstud!