Uudised

Soome politsei paljastas eestlaste narkojõugu, 11 inimest võeti kinni

Helsingi politsei paljastas eestlaste juhitud narkojõugu, mis levitas Soomes 52 kilo amfetamiini ja 1,4 kilo kokaiini.

Kokku on 16 kahtlusalust, neist 11 on võetud vahi alla kahtlustatuna narkokuritegudes. Kahtlusalused on 35-50-aastased Eesti kodanikud, vahendab MTV.

Narkootikume levitati Soomes vahemikus 2020. aasta novembrist kuni 2021. aasta märtsini. Levitajate hulka kuulusid ka soomlased.

Grupeeringul oli plaanis veel narkoaineid tekkida, aga nende tegevus peatati juunikuus. Peamised tegijad võeti kinni eri riikides ja nende vara on konfiskeeritud 1,6 miljoni euro väärtuses.

Soome politsei on seoses juhtumiga konfiskeerinud ühe terve hoone Eestis. Lisaks konfiskeeris politsei sadu tuhandeid eurosid sularaha, krüptovaluutat, amfetamiini, tuhandeid Subutexi tablette ja tulirelvi.

Juhtumi eeluurimine on seotud USA föderaalpolitsei FBI uurimisega, mille kaudu saadi kätte kurjategijate andmevahetus. Kokku töötati läbi üle 100 000 sõnumi ja pildi.

Uurimise eesmärgiks oli välja selgitada salajase sõnumivahetuse tegelikud isikud ja nende asukohad. Juhtum antakse edasi süüdistuse esitamiseks järgmisel nädalal.

Allikas Eestinen.fi

Jaga
Back to top button